Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (10)
Plakát k filmu Nine

Nine /2009

Režie: Rob Marshall

Hrají: Daniel Day-Lewis, Nicole Kidman, Kate Hudson, Penélope Cruz, Judi Dench

Česká premiéra: 4.3.2010

USA premiéra: 18.12.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Nine

V kostce: "Hudební variace na Felliniho 8 ½ vrací k muzikálům režiséra Chicaga Roba Marshalla. Dopřává mu sice vnadné křivky smyslných hereček, perfektní výtvarná řešení a slušný prostor pro realizaci hudebních výstupů, samotné trable režiséra Guida (jedna z nejslabších rolí Daniela Day-Lewise) před divákem jen povrchně prosviští. Nesouvislý mix líbivých videoklipů připomíná - jak napsala jedna americká kritička - karaoke na přehlídce Victoria´s Secret. "

Galerie obrázků filmu Nine


Recenze filmu Nine

Rob Marshall připomíná Dona Quijota. Bojuje s větrnými mlýny. Válčí proti času, který muzikálovému žánru v jeho nejklasičtější podobě tak nějak nepřeje, aniž by si to byl režisér oscarového Chicaga ochotný připustit. Jako poblouzněný rytíř měl naběhnuto na důstojnou prohru… jenže s Nine to dopadlo poněkud komplikovaněji.Historie Marshallovy novinky se začala psát bezmála před padesáti lety. Federico Fellini si tehdy namyslel své alter ego, režiséra Guida Anselmiho, jenž pobíhal ve snímku 8 &#...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Nine


DVD a Blu-ray filmu Nine

Zatím nevyšlo.


Související články

Nenalezeny žádné související články.


Na obzoru   (autor: st39.6)

Rob Marshall má zřejmě pro muzikály velkou slabost. Po Chicagu si sice odskočil do Japonska, kde splácal nezajímavou Gejšu, sedm let na to se ale k hudební tématice (konečně) vrací. Nine přitom nebude o moc méně zapeklité, hlavní hrdina se totiž musí potýkat s milostným obrazcem, vedle kterého klasický trojúhelník bledne závistí. S ženskýma to prostě nemá jednoduché, život mu nekomplikují jen manželka, služka a agentka, ale také jeho vlastní múza a dokonce maminka. Kam se podívá, tam na něj číhá nějaká ženská. Režisér Guido Contini (trochu zvláštní jméno pro hlavní postavu) se v takovém babinci snaží dát dohromady nějaké to umělecké dílo, což samozřejmě není snadné - zvlášť, když vedle toho musí tančit a zpívat, jak mu Marshall nakáže. Marshallův návrat k muzikálu určitě fanoušky Chicaga potěší a pokud se můžeme těšit na podobně stylizovanou podívanou, jsem pro všemi deseti. Zvlášť, když se podívám na obsazení - sice si nedovedu představit Daniela Day-Lewise, jak zpívá, Nicole Kidman, Kate Hudson a Penélope Cruz jako ženy jeho srdce, to už mi sedí. Podobná kombinace vlastně musí sednout skoro každému.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.