Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Neznámý

Neznámý /2006

Režie: Simon Brand

Hrají: Jeremy Sisto, Peter Stormare, Greg Kinnear, Jim Caviezel, Barry Pepper

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 3.11.2006

Na DVD od: 15.6.2009

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Neznámý

Tajuplné thrillerové hříčky, v nichž si nikdy nemůžete být jisti, jestli vám kryje záda ten pravý a přitom se dostat ven z nastálého průseru, začíná být v poslední době požehnaně. Odstartovalo to asi Kostkou, pokračuje už přes třetí díl Saw a zastavuje se u zatím posledního přírůstku zvaného Unknown. Ten se zaměřuje na pětici mužů, kteří se jednoho rána vzbudí v chemické továrně a zjistí, že si toho kromě svých jmen zase tolik nepamatují. Vědí stoprocentně jen jednu věc: Chtějí pryč, a to tak že rychle. Pří útěku ven a pátrání, co se u všech svatých vlastně stalo, se však vyplatí být obezřetný – ani jeden z nich nezná ty druhé a je více než pravděpodobné, že někdo tady nehraje zrovna čistou hru a plní roli emocionálního „usměrňovače“, který jen kontroluje svém zajaté figurky. Tenhle pocit pálí o to víc, když v budově zazvoní telefon, který odhalí šokující pravdu – někdo z pětice je rukojmí jejího zbytku. Jak se s tím poprat, když máte vymazanou paměť…? Poměrně atraktivně ložený příběh se honosí ještě jednou zajímavou devizou – má být rozfázován do kapitol a převyprávěn pozpátku přesně tak, jako tomu bylo u Mementa. Neumím si moc představit, jak se přitom zachová ono překvapení z toho, kdo je vlastně ten zloduch v domě, nicméně… asi to autoři mají dostatečně promyšlené, když už to takhle troubí do světa ;). Nezapomeňte se mrknout i na herecké obsazení, kde svítí jedna očková hvězdička vedle druhé. Teď jen doufat, že debutant Simon Brand dokáže sevřít režijní opratě stejně silně, jako se to povedlo tenkrát Christopheru Nolanovi.

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Neznámý

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Neznámý

Ať už si o sérii Saw myslíte cokoliv, její první díl nejen že stál málo a vydělal hodně, ale na rozdíl od obou pokračování byl opravdu dobrý. Jamesi Wanovi stačilo něco málo přes milion dolarů, kamerové filtry a originální nápad a brzy se mohl začít rochnit v penězích. Bylo jen otázkou času, kdy se začnou objevovat více či méně povedené kopie a variace, které se budou chtít svézt na popularitě Jigsawa a jeho sofistikovaného mučení. Unknown se nesnaží předstírat, že je něčím jiným, než právě v...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Neznámý


DVD a Blu-ray filmu Neznámý

Zatím nevyšlo.


Související články

10.1.2017 19:00 Téma: Děsila nás Čína tržbami i v roce 2016? Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
27.11.2016 21:17 Míří Vaiana k miliardě? Fantastická zvířata závidí Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
8.11.2016 09:21 Největší akční mlátičky spojí síly Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
2.11.2016 17:30 Akční legendy míří do Asie Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
7.8.2016 22:00 Sebevražedný oddíl urval rekord a zabil Bournea Rubrika: Novinky Diskuze: 27 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.