Než ďábel zjistí, že seš mrtvej

Before the Devil Knows You're Dead

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Než ďábel zjistí, že seš mrtvej

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej /2007

Režie: Sidney Lumet

Hrají: Philip Seymour Hoffman, Ethan Hawke, Albert Finney, Marisa Tomei, Rosemary Harris

Česká premiéra: 21.2.2008

USA premiéra: 26.10.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Než ďábel zjistí, že seš mrtvej

V kostce: "Filmový veterán Sidney Lumet opět dokázal, že nepatří do starého železa. Než ďábel zjistí, že seš mrtvej je chytře napsané a zajímavě natočené drama o dvou bratrech, kteří se rozhodnou vykrást rodinné klenotnictví. A netuší, jaké jim to přinese problémy. Herecké výkony všech zúčastněných jsou bez výjimky vynikající, ale pomalejší tempo filmu by mohlo být po někoho nepřekonatelnou překážkou. "

Galerie obrázků filmu Než ďábel zjistí, že seš mrtvej


Recenze filmu Než ďábel zjistí, že seš mrtvej

Když někdo točí filmy víc než půl století, je celkem logické myslet si, že dnes už nemá co nabídnout. Mění se nároky diváků, trendy i technologie a to, co bylo před padesáti lety považováno za vrchol napětí, většinu dnešních návštěvníků kin uspí během úvodních titulků. Filmy Sidneyho Lumeta jakoby byly z jiné doby. Tenhle režisérský veterán se dostal do první ligy už v roce 1957 s vynikajícím dramatem Dvanáct rozhněvaných mužů. A zůstal tam dodnes. Možná, že jeho novinky nejsou pro současné p...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Než ďábel zjistí, že seš mrtvej


DVD a Blu-ray filmu Než ďábel zjistí, že seš mrtvej

Zatím nevyšlo.


Související články

23.3.2017 17:40 Boží plakát nového Vetřelce Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
4.3.2017 22:00 Českého lva 2016 nekompromisně ovládl Masaryk Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
28.2.2017 13:00 Nový plakát sci-fi Vetřelec: Covenant Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
21.2.2017 16:00 Nová fotka celého obsazení Vetřelec: Covenant Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
11.1.2017 09:34 John Cena bojuje za sexuální abstinenci Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Philip Seymour Hoffman se nejspíš rozhodl přeorientovat se z rolí hňupů a cvoků na padouchy. V létě dost úspěšně zatopil Tomu Cruisovi ve třetí Mission: Impossible a příští rok hodlá opět přitvrdit. Spolu s Ethanem Hawkem si zahraje sourozeneckou dvojici, jejíž finanční situace není úplně ideální. Ale jelikož jsou oba hrdinové poserové a ke gangsterským praktikám mají stejně daleko, jako Pepa Zíma k ceně MTV, rozhodnou se vyloupit klenotnictví, které patří jejich rodičům. Žádné zbraně, žádné násilí. Ale kdyby si Hawke s Hoffmanem hodinu a půl povídali, byla by to nuda, takže se zákonitě při jejich akci něco totálně podělá. Nápad spojit dohromady rodinné drama s drsným thrillerem je docela zajímavý a při pohledu na herecké obsazení se zdá, že by Before the Devil Knows You're Dead mohl být i celkem originální přírůstek do škatulky zlodějských filmů. Režisér Sidney Lumet v Dokažte mi vinu přesvědčil, že i po osmdesátce zvládá držet krok s režiséry i o dvě generace mladšími. Tentokrát má k ruce skupinku opravdu hodně dobrých herců, mezi kterými však chybí nějaký magnet na diváky. Doufejme, že to ambicióznímu filmu nezlomí vaz a snad se s Before the Devil Knows You're Dead setkáme i v naší distribuci.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.