Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (35)
Plakát k filmu Next

Next /2007

Režie: Lee Tamahori

Hrají: Nicolas Cage, Julianne Moore, Jessica Biel

Česká premiéra: 2.8.2007

USA premiéra: 27.4.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Next

Impostor, Minority Report, Paycheck, Scanner Darkly... není sporu o tom, že P.K. Dick je v Hollywoodu notně propíraným jménem, nedá se však říct, že by to pro něj bylo nějaké vítězství. Můžeme použít zmínky o rotování v hrobě, ale i kdyby ze hřbitova, kde P.K.D. leží (klid jeho duši) žádné podivné zvuky nevycházely, početné šiky jeho fanoušků udělají rámusu až dost a po každé další adaptaci jim zbudou oči pro pláč, co se věrnosti předlohy týče. Hollywood totiž z Dickových povídek dělá popcornové dvouhodinovky, což zahrnuje spoustu škrtání, změn a připisování. Výsledky jsou tak v lepším případě pouze inspirovány tímto velikánem světové sci-fi. A Next zřejmě nebude výjimkou.

Jedná se o adaptaci Dickovy povídky The Golden Man, která bude ovšem dost upravená. Zatímco v povídce šlo o mutanta, který si vždycky umí vybrat ten správný tok budoucího času, takže mu všechno hraje do karet, ženy mu podléhají (díky speciálním feromonům) a tak lidstvu hrozí vyhynutí ve jménu Darwina, hollywoodská verze bude mnohem prozaičtější a objeví se v ní Nicolas Cage jako muž, který vidí do budoucnosti a momentálně potřebuje, aby se do něj zamilovala jeho budoucí manželka. Být přirozený je docela těžké, když předem víte, že ta ženská se do vás musí bezpodmínečně zamilovat a porodit vaše dítě, jinak to s lidstvem půjde hodně rychle z kopce... Tým za kamerou je přímo etalonem rozpačitosti... na jedné straně Gary Goldman jako scenárista (Total Recall (další PKD) nebo Velké nesnáze v Malé Číně), na druhé pak Lee Tamahori, jehož poslední projekt xXx 2 se mi sice docela líbil (ano, stydím se), ale zároveň naznačuje, že tenhle Novozélanďan možná nebude na seriózní Dickovskou adaptaci tím pravým ořechovým. Ale předlohu jsem nečetl a menší popcornizaci snesu (pokud zas Tamahori nebude zkoušet všechno CGIčkovat), takže jsem docela zvědav, co z toho nakonec bude. Do premiéry času dost, natáčet se prý začne nejdřív za rok.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Next

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Next

Když v roce 2002 vylezl Lee Tamahori na světlo boží s bondovkou Dnes neumírej, spousta fanoušků oslavně hlásala, že takovou změnu série potřebovala (spousta naopak hlásala, že ne). Faktem zůstává, že přehánění celé série, jež se postupně v novodobých dílech s Brosnanem stupňovalo, v Dnes neumírej vykrystalizovalo v totálně přepálenou digitální show, kde Bond surfuje po modrém plátně a snaží se přitom tvářit zatraceně duchaplně. Co z toho vyplynulo pro Tamahoriho? Získal pověst digitálního šíl...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Next


DVD a Blu-ray filmu Next

Zatím nevyšlo.


Související články

Nenalezeny žádné související články.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.