Nepohodlný

The Constant Gardener

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Nepohodlný

Nepohodlný /2005

Režie: Fernando Meirelles

Hrají: Ralph Fiennes, Rachel Weisz, Danny Huston, Pete Postlethwaite, Gerald McSorley

Česká premiéra: 27.4.2006

USA premiéra: 26.8.2005

Na DVD od: 27.9.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Nepohodlný

Světoznámý romanopisec John le Carré a tvůrce oceňovaného Města bohů, Fernando Meirelles, spojili své síly při tvorbě nového filmu z prostředí africké Keni. První jmenovaný dodal knižní předlohu a část scénáře, druhý jmenovaný nikoliv překvapivě točí. Hlavní hrdinkou příběhu je aktivistka Tessa Quayle (Rachel Weisz), jejímž cílem jsou velké činy v prostředí, kde je lidé bezmezně uvítají. Než odlétne do Afriky, požádá svého manžela Justina (Ralph Fiennes), aby se na nelehkou cestu vydal s ní. A protože láska hory přenáší (ta filmová dvojnásob) a ve dvou se to lépe táhne, rozjede se odhodlaná dvojice vstříc temným zítřkům společně. Na druhém konci světa však narazí kosa na kámen – Tessa se stává trnem v oku místním úřadům, na jejichž poměry je až přehnaně ambiciózní a hyperaktivní. A tak ji nechají jednoduše zabít. Co s tím udělá zdrcený muž, kterému se právě zhroutil život před očima? Ne, nevrátí se domů. Pěkně trpělivě pátrá, kdo to tahal za nitky, proč musela jeho žena zemřít a kde se v lidech bere všechna ta nenávist. Díky přístupu k tajným informacím rychle proniká do nejvyšších vrstev vládních kruhů a kromě odhalení spousty šokujících faktů nalézá i vraha své ženy. Jak se teď ale tváří v tvář objeveným skutečnostem zachová…?

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Nepohodlný

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Nepohodlný

Psát o novém filmu Fernanda Meirellese je jako psát o většině knih, které jsem musel povinně odvyprávět ve čtenářském deníku na základce. Byly to těžko stravitelné fláky s podivnými názvy od autorů, kteří připomínali položky v jídelním lístku prvotřídní ruské restaurace, na druhou stranu však desítkami let prověřená a historiky i kritiky považovaná literatura. Co s tím? To, co tenkrát – držet krok a jít s davem a nebýt nařčen z toho, že nejsem dostatečně intelektuálně vyspělý – nebo jít lehce...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Nepohodlný


DVD a Blu-ray filmu Nepohodlný

Zatím nevyšlo.


Související články

18.12.2014 00:30 Sonygate #2.5: Premiéra The Interview zrušena Rubrika: Novinky Diskuze: 71 příspěvků
24.11.2009 18:00 Od Nového měsíce k zahradničení Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
20.7.2009 21:39 Televizní Tipy 20.7. - 26.7. 2009 Rubrika: Novinky Diskuze: 39 příspěvků
7.5.2009 20:44 Kdo, kde, s kým... 19/2009 Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
17.3.2009 11:11 Noční šichta Brada Pitta Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.