Návrat na vrchol

We Are Marshall

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (3)
Plakát k filmu Návrat na vrchol

Návrat na vrchol /2006

Režie: McG

Hrají: Matthew McConaughey, David Strathairn, Matthew Fox, Kate Mara

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 22.12.2006

Na DVD od: 10.10.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Návrat na vrchol

Americký fotbal je častým námětem hollywoodských filmů. Stačí nasadit helmu, chrániče, párkrát přeběhnout zelený pažit a z pokladen se poslušně sypou penízky. Nový sportovní film We Are Marshall však místo finálního triumfu nabízí spíše úvodní tragédii. V roce 1970 se totiž zřítilo letadlo s týmem z Marshall University. Trenér, hráči i několik fanoušků nalezli smrt v plamenech a městečko, ke kterému univerzita náležela, bylo celou situací zdrceno. Bylo by zcela logické, že univerzita vynechá fotbalový ročník a možná sekne fotbalem nadobro, ale díky odhodlaným lidičkám z vedení se rychle začne uvažovat o tom, jak sestavit nový tým a vyseknout poctu padlým, pokud možno rovnou vítězstvím v celém poháru. Tak se na scénu dostává nový trenér Jack Lengyel (Matthew McConaughey) a Red Dawson (Matthew Fox), jeden z mála hráčů původního týmu, který tehdy neseděl v letadle. Zbytek už jste viděli v jiných filmech a ani nálepka "podle skutečné události" a zvýšený počet okotletovaných fešáků (Matthew Fox vypadá úplně jinak než v Lostu, možná ho ani nepoznáte), filmu zatím v mých očích nenahání body k dobru. Navíc musíme vzít v úvahu fakt, že film režíruje McG, videoklipař který svou kariéru nastartoval dvěma díly Charlieho andílků. V dokumentech vypadá seriózně a fotbalové řežby pod jeho vedením jistě budou mít potřebnou šťávu, ale dovede z herců vykřesat i potřebné emoce? Doufejme. I v případě úspěchu se však s týmem z Marshall uvidíme tak max. na videu, stejně jako v případě hokejového Miracle nebo basketbalového Glory Road.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Návrat na vrchol

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Návrat na vrchol

We Are Marshall je jeden z těch filmů, které jste viděli, aniž byste je viděli. Trailer v podstatě prozradí vše důležité a kdyby náhodou ne, je tu tucet podobných filmů nejen z posledního roku, které vypadají úplně stejně a mohly by vám napovědět – např. Wahlbergovo Invincible, Gang v útoku s The Rockem, Bergova Světla páteční noci. Všechny tyhle filmy jsou o tom samém a stojí za nimi propocené trikoty mladých talentů, jakož i snaha zrekonstruovat skutečné události. Žádný však nemá přes dvě h...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Návrat na vrchol


DVD a Blu-ray filmu Návrat na vrchol

Zatím nevyšlo.


Související články

9.3.2017 09:29 Wolverine za volantem Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
7.3.2017 22:00 První dojmy: Kong: Ostrov lebek Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
6.3.2017 22:12 Pátý Indy vážně dorazí už za dva roky Rubrika: Novinky Diskuze: 56 příspěvků
3.3.2017 13:55 První reakce: Kong: Ostrov lebek Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
1.3.2017 07:51 Téma: Jackie Chan: Americký sen o čtyřech dějstvích Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.