Návrat do Silent Hill

Silent Hill: Revelation 3D

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (61)
Plakát k filmu Návrat do Silent Hill

Návrat do Silent Hill /2011

Režie: Michael J. Bassett

Hrají: Adelaide Clemens, Kit Harrrington, Sean Bean, Malcolm McDowell, Radha Mitchell

Česká premiéra: 22.11.2012

USA premiéra: 26.10.2012

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Návrat do Silent Hill

V kostce: "Jedna z nejpovedenějších adaptací videoherní předlohy se dočkala sequelu... bohužel. Na motivy slavné série se zrodilo laciné béčko, které sice docela roztomile začvachtá a napne vás, chybí mu ale výtvarná představivost předchozího dílu i nosnější scenáristická struktura. Slabé ždímání peněz."

Galerie obrázků filmu Návrat do Silent Hill


Recenze filmu Návrat do Silent Hill

První filmový Silent Hill, ač pravověrnými fanoušky předlohy notně zavrhovaný, je pro mě dodnes etalonem toho, jak by se měly herní adaptace dělat. Christophe Gans hru nikdy nehrál, ale dokázal ji respektovat, scenárista k sobě zručně přimontoval první a druhý díl a ušil děj na míru castingu… a peněz bylo tak akorát, aby se maskéři a trikaři vyblbnuli a filmu tzv. nekoukal podolek. I když se mnou řada lidí tenhle názor sdílí, zjevně nás nebylo dost na to, aby druhý díl (ke kterému konec jedni...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Návrat do Silent Hill

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Návrat do Silent Hill

Zatím nevyšlo.


Související články

15.2.2017 09:00 Drb týdne: Popis teaseru Star Wars: Epizody VIII Rubrika: Novinky Diskuze: 42 příspěvků
14.2.2017 17:10 První dojmy: T2 Trainspotting Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
13.2.2017 15:00 NEJ roku 2016: Vaše volba Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
13.2.2017 10:23 Halloween se vrací Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
12.2.2017 12:00 Víkendový výplach #388 o krásce a Voldemortovi Rubrika: Novinky Diskuze: 38 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Adaptace počítačové hry Silent Hill je považována za snad vůbec nejlepší svého druhu. Christophe Gans převést bizarní hororovou atmosféru na plátno víceméně dokonale a fandové hry i filmové hrůzy byli spokojeni. U druhého dílu ale režiséra Ganse nehledejte, náhrada za kamerou je však více než zajímavá, protože tvůrci se rozhodli neoslovovat žádné debutanty, kteří získaly zkušenosti režírováním reklam na prací prášky, ale britského drsňáka Michaela J. Bassetta. Ten má za sebou fantasy řežbu Solomon Kane nebo parádní horory Pustina a Mrtvá hlídka. Hlavní hrdinkou bude v případě Silent Hill: Revelation 3D mladá Heather Mason, která celý svůj život utíká spolu s otcem před tajemnými silami. V den jejích osmnáctých narozenin ale tatík beze stopy zmizí a Heather si domyslí, že se bude muset zlu postavit, pokud ho chce zachránit. O děj tu ale nejspíš půjde až v poslední řadě, mnohem důležitější budou efekty, bubáci a atmosféra. A to všechno Michael J. Bassett umí.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.