Nauka o snech

The Science of Sleep

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Nauka o snech

Nauka o snech /2006

Režie: Michel Gondry

Hrají: Gael García Benal, Alain Chabat, Rhys Ifans, Patricia Arquette, Drew Barrymore

Česká premiéra: 30.11.2006

USA premiéra: 22.9.2006

Na DVD od: 27.3.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Nauka o snech

Michel Gondry, tvůrčí hlavoun Věčného svitu neposkvrněné mysli, notorický mystifikátor a snad proto nejlepší přítel Charlieho Kaufmana, se po experimentátorském počinu s Davem Chapellem rozhodl najet zpět na kolej „normálních příběhů ze života“ (uvozovky jsou zcela na místě ;). Hrdinou jeho nového filmu je mladík jménem Stephane (Gael García Bernal), který se po letech útrpných studií vrací do své rodné Francie. Matka mu tam prý totiž sehnala velmi perspektivní zaměstnání, kde se zúročí všechno, co se dosud naučil. Přestože není apríl, připadá si Stephane po příchodu do onoho lukrativního zaměstnání, jako by si z něj někdo ošklivě vystřelil. Sedí v kanclu se třemi –nevím, jak to vyjádřit česky… angličtina na to má výraz „geek“ ;) – a jeho úkolem je přepisovat dokumenty, které mu někdo hodí na stůl. Každý den v týdnu, 10 hodin denně. Uf. Alespoň že v běžném životě se Stephanovi trochu daří. Hned první den zjistí, že má za sousedky dvě velmi pohledné slečny a i když to zahrnuje skutečnost, že se musí vydávat za stěhováka a dělat, že vedle nich nebydlí, s jednou z nich naváže bližší kontakt. Mimochodem, jmenuje se Stephanie (Stephane X Stephanie je jistě dalšího Gondryho vtípek) a rozžhne v něm něco, o čem dosud nevěděl, že to v sobě má – umělecké sklony. Začne psát, malovat a vzdalovat se jí. A když mu vyjde první ilustrovaný kalendář, uvědomí si to. Sdělí jí své city, ale ona ho odmítne. Skutečně? Nebo je to jen scénář v jeho hlavě, tak zaslepené novými poznatky a vlivy? Sen nebo skutečnost? Každopádně další mystifikace… Gondry, zlobíš ;)

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Nauka o snech

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Nauka o snech

Paralelní synchronizovaná nahodilost v REM fázi spánku způsobuje nesourodé myšlenkové posuny vyššího vědomí našich mozkoven. Ne, neutíkejte, prosím. To jen Michel Gondry vyšel do světa s dalším zářezem své tvůrčí anabáze a myslí si, že mu to zase všichni sežereme. Sakra, má pravdu! Pod komplikovanou slovní ekvilibristikou neschovává se nic většího než košatý popis mechanismu, kterým si naše hlava vykračuje po abstraktní nervové stezce a chrlí ze sebe bizarní nápady zvané sny. Stučněji to asi...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Nauka o snech


DVD a Blu-ray filmu Nauka o snech

Zatím nevyšlo.


Související články

3.1.2017 13:00 10 nejočekávanějších filmů roku 2017 Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
23.12.2016 11:00 Po Příchozích do vesmíru Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
8.11.2016 14:43 První dojmy: sci-fi Příchozí Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků
13.9.2016 14:11 Další sci-fi klasika po Blade Runnerovi? Rubrika: Novinky Diskuze: 26 příspěvků
30.7.2016 14:00 Téma: Proč bude Suicide Squad strašná pecka? Rubrika: Novinky Diskuze: 102 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.