Na druhé straně

Auf der anderen Seite

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Na druhé straně

Na druhé straně /2007

Režie: Fatih Akim

Hrají: Nurgül Yesilçay, Baki Davrak, Tuncel Kurtiz, Hanna Schygulla, Nursel Köse

Česká premiéra: 15.11.2007

USA premiéra: 23.5.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Na druhé straně

I když jméno režiséra Fatiha Akima bude nejspíš pro většinu čtenářů MovieZone neznámé, ti, kteří jezdí na festival do Karlových Varů nebo se alespoň trochu zajímají o evropskou kinematografii a jejich zájem nekončí u Luca Bessona, by měli zbystřit. Tenhle rodilý Němec s tureckými předky je totiž považovaný za jednoho z nejzajímavějších evropských režisérů současnosti. Ve svém nejnovějším dramatu Proti zdi sleduje příběhy několika hrdinů, do jejichž životů osudově zasáhne náhoda. Mladý Nejat už si v Německu zvykl a odmítá uznávat to, co bylo jeho tureckým rodičům a předkům svaté. Jeho otec se potají schází s prostitutkou, která se snaží pomoci své dceři doma v Turecku k tomu, aby mohla dostudovat. Vedle téhle ústřední trojice dojde i na politické aktivistky, kamarády, vzdálené příbuzné i úplně cizí lidi. A díky zásahu shodě okolností, štěstí nebo obyčejné náhodě se jejich životy osudově protnou. Na letošním karlovarském festivalu byl film Na druhé straně uveden sice mimo soutěž, ale rozhodně se o něm mluvilo víc než o konkurenci. Fatih Akim si už i u českého publika vybudoval jistou pozici a jeho jméno je víceméně zárukou kvality. A v polovině listopadu dostanou šanci seznámit se s jeho tvorbou i diváci, kteří to letos ve Varech nestihli.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Na druhé straně

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Na druhé straně

Všichni víme, ze české kinematografii ujel evropský vlak. Jen pár zoufalců se na ručnĕ pohánĕné drezínĕ snaží vydat opačným smĕrem než Pendolino, které ve svižném tempu míří do totálního Zapadákova. Vážnĕ mínĕná témata s obecnějším přesahem našeho diváka zpravidla netáhnou. Tvůrce totiz dává jen to, co chce divák a divák dostává je to, co dává tvůrce. Krásná to symbióza. Česká produkce se až na výjimky vyčerpává zamĕnitelnými komediemi, z nichž nĕkteré ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Na druhé straně

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Na druhé straně

Zatím nevyšlo.


Související články

26.2.2017 17:00 Zemřel Bill Paxton z Vetřelců a Titanicu Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
21.2.2017 16:50 První reakce: Wonder Woman Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
19.2.2017 18:45 Batman, Grey a Wick drží kasu! Verbinski vyhořel Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
14.2.2017 14:43 Co bude po Iron Manovi? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
31.1.2017 03:45 OFICIÁLNĚ: Affleck Batmana nenatočí Rubrika: Novinky Diskuze: 52 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.