Mrtvý muž

Dead Man

V.I.M.
Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Mrtvý muž

Mrtvý muž /1996

Režie: Jim Jarmusch

Hrají: Johnny Depp, Gary Farmer, Lance Henriksen, Michael Wincott

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 10.5.1996

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Mrtvý muž

Píše se druhá polovina 19. století a Divký západ už dávno není tím romantickým místem, kde kromě grizzlyho, buvola a občasnou tlupu zbídačených indiánů nenarazíte na nic jiného než na širé pláně. Do druhdy poklidného světa mimo čas vstupují velké dějiny a lidé, kteří chtějí chytit příležitost za pačesy a vytřískat z ní, co se dá. William Blake (Johnny Depp) je prostý úředníček v kostkovaném saku, který putuje za prací k západním hranicím Ameriky, konkrétně do těžařského města Machine, kde jej dle povolávacího dopisu zaměstnal majitel oceláren Dickinson. Slovo "divní" je však pro tamní obyvatele ještě příliš vstřícným označením a tak se není co divit, že po sérii nedorozumění a dvou nechtěných mrtvolách - Dickinsonův syn a jeho snoubenka - prchá William Blake do pustin, kde se ošklivě zraněný setkává s velmi podivným, obtloustlým a odevšad vyobcovaným indiánem jménem Nikdo (Gary Farmer), který neustále mluví v hádankách, které docela dobře nemusí znamenat vůbec nic. Navíc jsou jim v patách tři nájemní vrazi, které na ně poslal Dickinson. Spolu se pak vydávají vstříc situacím, které by byly hodně k pláči, kdyby nás na druhou stranu neustále neponoukaly k smíchu. Postupně se oba noří do světa, který vypadá velmi reálně, ale zároveň může být jednou velkou halucinací. Ostatně, William je přece jen tak trochu mrtvý. Režíruje největší guru všech nezávisláků Jim Jarmusch, k tanci a poslechu hraje Neil Young.

Autor: Shushika


Galerie obrázků filmu Mrtvý muž

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Mrtvý muž

Zatím nevyšla recenze filmu.


Trailery a klipy filmu Mrtvý muž

Zatím nevyšel žádný trailer.

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Mrtvý muž

Zatím nevyšlo.


Související články

12.3.2017 21:05 Kong ovládl pokladny, Logan a Uteč ale dál válí Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
28.1.2017 10:00 Zemřel John Hurt, legenda z Vetřelce, Hellboye nebo Haryho Pottera Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
7.1.2017 11:45 Nejlepší trailery roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
10.12.2016 21:05 Rozhovor s autorem Vyšehradu Jakubem Štáfkem Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
15.11.2016 10:09 Milénium pokračuje, ale bez Finchera Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.