Most do země Terabithia

Bridge to Terabithia

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (14)
Plakát k filmu Most do země Terabithia

Most do země Terabithia /2007

Režie: Gabor Csupo

Hrají: Josh Hutcherson, AnnaSophia Robb, Zooey Deschanel, Robert Patrick

Česká premiéra: 15.3.2007

USA premiéra: 16.2.2007

Na DVD od: 17.9.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Most do země Terabithia

Společnost Walden Media je ve filmovém průmyslu velmi bizarní úkaz, který se dá srovnat snad jen s nepochopitelnou popularitou Petra Rychlého. Walden Media totiž pravděpodobně vlastní banda popelářů, kteří o filmovém byznysu vůbec nic nevědí. Jak jinak si vysvětlit, že v jeden rok dokáží vyprodukovat velmi svéráznou adaptaci Cesty kolem světa za 80 dní a nechají ji režírovat sandlerovského Franka Coraciho a o rok později dají téměř dvousetmilionovou Narnii Andrew Adamsonovi – totálnímu začátečníkovi na poli hraných filmů? Adamson však udělal z Narnie komerční bombu a Walden Media vydělala celosvětově téměř tři čtvrtě miliardy. Co to znamená? Znamená to příval dalších fantasy filmů s dětmi v hlavních rolích a nezkušenými režiséry za kamerou. Bridge to Terabithia je prvním z nich. Hlavními hrdiny jsou tentokrát dvě děti – chlapec Jesse a dívka Leslie. Ti společně s pomocí fantazie vytvoří kouzelný svět v lese za městem, kde můžou vládnout jako král a královna. Ale i když se to na první pohled nemusí zdát, tento svět skrývá i nebezpečí. Bridge to Terabithia je film, který se snaží strefit do současného fantasy boomu, ale spoléhá jen na sílu knižní předlohy. Nejsou tu známí herci, za kamerou sedí člověk, který svůj první a poslední film natočil dřív, než byla většina uživatelů MovieZone na světě (a ještě to byl krátký animák), takže na první pohled se toho může pokazit opravdu hodně. V Čechách jsou navíc díla spisovatelky Katherine Paterson téměř neznámá, tudíž to film rozhodně nebude mít snadné. Mám pocit, že ve Walden Media čekají druhou Narnii a bojím se, že čekají marně. Za mořem budou mít jasno už v půlce února a bratři Slováci necelý týden po nich. U nás si počkáme trochu déle.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Most do země Terabithia

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Most do země Terabithia

Někdy se nevyplatí dát na první dojem. Třeba když před vás studio zodpovědné za průměrnou, ale výdělečnou fantasy servíruje trailery plné divných triků, dětinský příběh obhajuje „legendárností“ knižní předlohy a celé to režíruje debutant. Očekávání v takových případech nejsou zrovna veliká, ale někdo tu recenzi zkrátka napsat musí. Přesně to jsem si říkal před shlédnutím Mostu do země Terabithia. A při závěrečných titulcích jsem byl rád, jak moc jsem se mýlil. A navzdory tomu, jak se film pre...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Most do země Terabithia


DVD a Blu-ray filmu Most do země Terabithia

Zatím nevyšlo.


Související články

25.3.2017 12:00 Ubertéma: Co čekat od nového Vetřelce? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
22.3.2017 13:00 Téma: Zasloužíme si kvalitní bitky, když je nepoznáme? Rubrika: Novinky Diskuze: 48 příspěvků
20.3.2017 12:48 Monstra proti oscarové hvězdě Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
13.3.2017 12:00 MoneyZone: Proč dá Kráska a zvíře miliardu? Rubrika: Novinky Diskuze: 255 příspěvků
5.3.2017 22:00 Logan má parádní otvírák, sejmul i Padesát odstínů šedi Rubrika: Novinky Diskuze: 50 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.