Monstrum

Cloverfield

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (184)
Plakát k filmu Monstrum

Monstrum /2008

Režie: Matt Reeves

Hrají: Blake Lively, Mike Vogel, Lizzy Caplan, Michael Stahl-David

Česká premiéra: 24.1.2008

USA premiéra: 18.1.2008

Na DVD od: 11.6.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Monstrum

J.J.Abrams je tajnůstkář a doslova si v tom libuje. O zatím nepojmenovaném projektu (říkejme mu třeba Cloverfield, to zní nejlíp;) se prakticky nevědělo, než se na něj před Transformery objevil teaser. Na Abramsovu nahozenou producentskou udičku se v tu chvíli chytla prakticky celá filmová komunita, ačkoliv ještě vlastně nevěděla, na co že to Abrams diváky loví. Bude to monster-movie, horror, sci-fi o invazi? O tom dneska spekuluje prakticky každý, kdo se kolem filmů ochomítá a nikdo v tom nemá jasno. Abrams jakožto producent dokonale zpracovává potenciální diváky, kteří mu sami dělají reklamu na film, u nějž není známý dokonce ani režisér. Spekuluje se o jménu, které vidíte v příslušné kolonce, ale stejně jako všechno kolem Cloverfieldu, který možná Cloverfield ani není, je to jenom pravděpodobná alternativa. Jediné, čím si krom data premiéry můžeme být jistí, je způsob, kterým má být Cloverfield zpracován - aby se divák cítil opravdu jako uprostřed vřavy, bude vše natočeno jako domácí video. Nápad je to jistě originální a v trochu jiné podobě se objevil už u Záhady Blair Witch, kterou mimochodem Cloverfield svou reklamní kampaní značně připomíná. Divák se jistě rychle identifikuje s postavami, otázkou ale je, nakolik ještě takový film bude schopný budovat příběh, který funguje v rámci propagace, ale na plátně potřebuje pevnou režisérskou ruku. Může se totiž stát, že ať bude jakkoli pevná, film si budeme pamatovat spíš díky výborné Abramsově strategii než díky člověku, který se zatím skrývá za oparem tajemna.

Autor: st39.6


Galerie obrázků filmu Monstrum


Recenze filmu Monstrum

Bublina nesplaskla. A to je zatraceně příjemné zjištění. Za tím dokonalým tyjátrem, za marketingovou kampaní, která se může dost dobře stát modlou pro kupu následovníků, se skrývá velmi dobrý film. Po zásluze se mu daří čeřit už tak dost bouřlivé vody zimní kinodistribuce, v nichž se pro dobré snímky už v podstatě není kam hnout. Máme radost.Kdo neví, nezná, netuší a nesleduje trailery, tomu stačí říct, že Monstrum je cca sedmdesátiminutovým záznamem útoku jedné přerostlé ještěrky na New York...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Monstrum


DVD a Blu-ray filmu Monstrum

Zatím nevyšlo.


Související články

21.3.2017 13:47 První dojmy: sci-fi Život Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
9.3.2017 08:00 Nová fotka obsazení Predátora Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
20.2.2017 22:00 První fotka obsazení nového Predátora Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
13.2.2017 15:00 NEJ roku 2016: Vaše volba Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
11.2.2017 11:19 Kdo natočí Batmana? Rubrika: Novinky Diskuze: 34 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.