Mongol - Čingischán

Mongol

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (8)
Plakát k filmu Mongol - Čingischán

Mongol - Čingischán /2007

Režie: Sergei Bodrov

Hrají: Tanadobu Asano, Aliya, Tegen Ao, Ying Bai, Bao Di, You Er, He Qi, Bu Ren

Česká premiéra: 17.4.2008

USA premiéra: 6.6.2008

Na DVD od: 6.10.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Mongol - Čingischán

V kostce: "Na evropské a asijské poměry velmi vydařená výprava, triky i bojové scény. Mongol – Čingischán zkrátka vypadá dostatečně dobře na to, aby zakryl fakt, že příběh jednoho z nejslavnějších dobyvatelů všech dob je poměrně mdlý a nezajímavý. Bitvy jsou sice parádní, ale to, co se děje mezi nimi, je bohužel většinou poměrně velká nuda. I když se tvůrci snažili natočit spíše dobrodružný než historický film, scénář by potřeboval ještě hodně dopilovat. "

Galerie obrázků filmu Mongol - Čingischán


Recenze filmu Mongol - Čingischán

Každý národ určitě ve své historii najde postavu, která by si zasloužila celovečerní film. U Slováků by to podle všeho měla být Alžběta Bathoryová (když už to nevyšlo s Jánošíkem), v našich končinách buď Jan Hus nebo Jan Žižka a v Polsku už pár historických velkofilmů také vzniklo. Každopádně v Mongolsku mají jasno. Málokterá země se může pochlubit takovým dobyvatelem, jakým byl Čingischán. Tenhle necivilizovaný dacan a jeho armáda řezníků na koních dokázali ve své době ovládnout půlku Asie a...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Mongol - Čingischán


DVD a Blu-ray filmu Mongol - Čingischán

Zatím nevyšlo.


Související články

4.12.2015 20:40 Pozvánka: festival Filmasie 2015 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
30.1.2014 10:00 Sherlock hledá teroristy Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
19.12.2012 14:00 Speciál: Fantasy filmy pro rok 2013 Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
28.3.2012 19:00 Po Hobitovi přijde další epická fantasy Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
3.8.2011 09:16 Superman má nového šéfa, Snyder další film Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Mongolové se v historii mnohokrát prosadili jako krutý kočovný kmen, který plenil, co mohl. Těžko říct co měli za komplexy, každopádně si snažili podmanit každý kus země, na který kdy vkročili. Asi nejlepší v tom byl Čingischán, císař a vojevůdce, který sjednotil mongolské kmeny a rovnou jim založil říši. Cesta za takovým úspěchem ale nebyla procházka růžovou zahradou. Vždyť se jeho říše rozprostírala po celé Asii a Východní Evropě. Biografické zpracování takového příběhu se proto jeví jako dost problematická látka. Na triko si ho vzal skorooscarový (The Prisoner of the Caucasus) Sergei Bodrov, který na svou koprodukci dostal pěkných 15 milionů Eur (a velmi zajímavě znějící obsazení;). Podle traileru je Mongol vizuálně atraktivní a výprava přes skromný rozpočet (přímo se nabízí srovnání s Jakubiskovou podobně drahou Čachtickou paní) vypadá doslova epicky, v tom ale netkví veškerý úspěch. Mnohem důležitější bude, jak se Bodrov vypořádá se samotnou postavou. Když totiž dojde na velikány naší historie, filmoví tvůrci mají tendenci nechat se strhnout jiným směrem, než jakým by se rádi ubírali diváci (tady se zase nabízí srovnání se Stoneovým Alexandrem Velikým). Mongol navíc bude vícedílná série, takže se můžou objevit i problémy s dramatickou stavbou příběhu. Bodrovovo počínání bude každopádně velmi zajímavé sledovat.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.