Moje borůvkové noci

My Blueberry Nights

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Moje borůvkové noci

Moje borůvkové noci /2007

Režie: Kar Wai Wong

Hrají: Norah Jones, Jude Law, Natalie Portman, Tim Roth, Rachel Weisz

Česká premiéra: 12.6.2008

USA premiéra: 4.4.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Moje borůvkové noci

V kostce: "Elizabeth a Jeremy se po nějakou dobu setkávají v nočním lokálu a plkají o životě. Cítí, že jsou si blízcí, ale jeden druhému to nedají najevo. Těžko říct proč. Režisér je od sebe odtrhne a oni musí následujících 80 minut trávit jeden bez druhého, aby... Pokud Wong Kar-Waiovy filmy doma fungují a nad jejich poetikou se rozplývá kde kdo, na Západě už tak pevný v kramflecích není. Borůvkové noci samy o sobě bohužel nedokážou uspokojivě zodpovědět otázku, proč vlastně vznikly."

Galerie obrázků filmu Moje borůvkové noci


Recenze filmu Moje borůvkové noci

Takže vám se zachtělo Wong Kar-waie, asijsky tlumených emocí na západní způsob, životního poznání, posmutnělé atmosféry tekoucí jako med a navrch hudby Norah Jones? Máte to mít. Pokud bychom Wong Kar-waiovy Moje borůvkové noci měli soudit jen na základě vnějších znaků a trademarků jeho tvorby, museli bychom říci, že uctívaný tvůrce artových hitů Stvořeni pro lásku a 2046 opravdu neskrblil a dostál své pověsti. Toho, kvůli čemu si ve světě získal takové renomé, je skutečně plné plátno.  Stabil...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Moje borůvkové noci


DVD a Blu-ray filmu Moje borůvkové noci

Zatím nevyšlo.


Související články

29.3.2017 09:00 MZ Talk: Český normalizační rychlodabing Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
13.3.2017 12:00 MoneyZone: Proč dá Kráska a zvíře miliardu? Rubrika: Novinky Diskuze: 274 příspěvků
10.3.2017 18:00 Rozhovor s Petrou Nesvačilovou: Musím natočit Star Wars Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
5.3.2017 22:00 Logan má parádní otvírák, sejmul i Padesát odstínů šedi Rubrika: Novinky Diskuze: 50 příspěvků
26.2.2017 21:20 Oscaři rozdáni! Triumfoval La La Land, ale jen na chvíli! Rubrika: Novinky Diskuze: 288 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Invaze asijských režijních talentů do Hollywoodu proběhla před několika lety. Někomu se zadařilo (Ang Lee), někdo se přizpůsobil (John Woo) a někdo se vrátil s nepořízenou domů (Tsui Hark). Kar Wai Wong ale vyčkával a teď se mu to zatraceně vyplatilo. Jeho první větší spolupráce s Hollywoodem, když nepočítáme vynikající krátký reklamní BMW film The Follow, bude totiž parádně obsazena, ale přitom podle všeho půjde stále o stejného režiséra, který natočil filmy jako Stvořeni pro lásku. V My Blueberry Nights bude hlavní hrdinka, kterou si zahraje zpěvačka Norah Jones, klasicky hledat lásku a sama sebe. Obyčejně je zrovna tohle téma něco, co nás nějak zvlášť nezajímá (šance na vybuchující letadlo je v tomto žánru minimální), ale Kar Wai Wong už několikrát dokázal, že jeho filmy nejsou o příběhu, ale o fascinující atmosféře, skvělých hereckých výkonech a křehkých vztazích hlavních hrdinů. Kar Wai Wong si umí s divákem a jeho emocemi pohrát jako málokdo a pokud mu v Americe nebudou házet klacky pod nohy, mohl by se konečně jeho specifický filmařský rukopis dostat i k divákům, kteří jeho asijskou tvorbu minuli. S tímhle obsazením to půjde samo. Držíme palce, ať ho Hollywood nesemele, jako to už udělal s mnoha jinými talenty před ním. Byla by to velká škoda.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.