Mocný vládce Oz

Oz: The Great and Powerful

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (6)
Plakát k filmu Mocný vládce Oz

Mocný vládce Oz /2013

Režie: Sam Raimi

Hrají: James Franco, Michelle Williams, Rachel Weisz, Mila Kunis, Zach Braff

Česká premiéra: 7.3.2013

USA premiéra: 8.3.2013

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Mocný vládce Oz

V kostce: "Sobecký a arogantní pouťový kouzelník Oscar se dostal do podivné země Oz a zdá se, že její obyvatelé si myslí, že by jim měl vládnout. A s vládnutím je spojený i jeden obrovský poklad. Aby mohl usednout na trůn, je potřeba najít a zlikvidovat zlou čarodějnici. Která ze tří sester to ale je? Barevná rodinná taškařice hodně připomíná Burtonovu Alenku v říši divů, nabízí parádní 3D a spoooustu barviček. Rychle to uteče, nikoho to neurazí a dětem se to bude líbit. Nic víc než rodinný standard s lehce přeplácaným vizuálem ale radši nečekejte. "

Galerie obrázků filmu Mocný vládce Oz


Recenze filmu Mocný vládce Oz

Sam Raimi je režisér, ke kterému se přívlastek „kultovní" hodí jako k málokomu. Jeho trilogie Evil Dead se stalo hororovou klasika, ale povedlo se mu hodně úspěšně nastartovat comicsový boom se Spider-Manem a zároveň v hned několika filmech ukázal, že nemá problém ani s vážnější látkou. Mocný vládce Oz ovšem od začátku vypadal jako tak trošku umělý projekt, o nějž nejspíš nikdo z Raimiho fandů moc nestál. Na druhou stranu původní Čaroděj ze země Oz je za mořem považován za pohádku nejpohádkov...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Mocný vládce Oz


DVD a Blu-ray filmu Mocný vládce Oz

Zatím nevyšlo.


Související články

28.2.2017 14:14 Kdo potrápí Gotham City? Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
28.2.2017 09:17 Co chystá Angelina Jolie? Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
23.1.2017 22:00 Rogue One má miliardu, Disney zase slaví Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
22.1.2017 22:29 Shyamalan je zpět! Rozpolcený zničil Dieselovo xXx Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
1.12.2016 10:24 Pikachu jde do Hollywoodu Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Sam Raimi si se třetím Spider-Manem pěkně nabil čumák a po dvou velice povedených dílech se na něj strhla vlna kritiky. Jenže závěr nyní restartované trilogie i přes to vydělal ohromný balík peněz, Raimi se tak mohl alespoň na chvíli vrátit k tomu, co mu šlo vždy nejlépe, tedy k hororům. Natočil si vydařené Stáhni mě do pekla, několik scénářů produkoval, teď je ale na čase, aby se podíval zpět do první ligy. Oz: The Great and Powerful by mu do ní měl být vstupenkou. Prequel legendární pohádky Čaroděj ze země Oz vypráví o původu tajemného čaroděje a o tom, jak se dostal k moci. Raimi by do filmu mohl vnést spoustu hororových prvků a jelikož má letitou praxi v produkování béčkových fantasy, měl by zároveň být schopen do mainstreamu vrátit trochu té nadsázky a hravosti, která je tomuto filmaři vlastní. Oz má navíc potenciál k tomu, aby se z něj stal ohromný hit, prequel Čaroděje ze země Oz totiž na papíře vypadá i díky sympatickému obsazení sakra zajímavě. Raimi umí pracovat s penězmi a tak je pravděpodobné, že před sebou máme další povedenou fantasy.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.