Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (37)
Plakát k filmu Mlha

Mlha /2007

Režie: Frank Darabont

Hrají: Thomas Jane, Marcia Gay Harden, Laurie Holden, Alexa Davalos, William Sadler

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 21.11.2007

Na DVD od: 22.10.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Mlha

V kostce: "Mlha je hustá, mlhá je na první pohled zrádná. Aby ne. Uvnitř se skrývají nehezké příšerky a mají hlad. Větší nebezpečí však skrývá útočiště, kam se hrdinové uchylují - fanatický šílenec přivolává konec světa a má na své straně čím dál více příznivců. Kdo z obyvatel bude první oběť? Frank Darabont ve své dalších spolupráci se Stephenem Kingem dokazuje, že psychologickému hororu rozumí."

Galerie obrázků filmu Mlha


Recenze filmu Mlha

„Byla bělejší než bílá. Dala se přirovnat snad jedině k čerstvě napadlému sněhu, který tvoří oslnivý protiklad sytě tmavomodré zimní obloze.“Často přemýšlím o tom, jak složité myšlenkové operace musí probíhat hlavou scenáristovi, který se rozhodne adaptovat povídku či knihu Stephena Kinga. Úvahy nesměle plynou zejména ohledně spousty trefných přirovnání, se kterým se vyrovná čtenářova imaginace, ale nemusí se s ní vyrovnat divák, kterému je předložena jen ta jedna konkrétní verze, autorem vyb...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Mlha


DVD a Blu-ray filmu Mlha

Zatím nevyšlo.


Související články

16.3.2017 12:00 NEJ roku 2016: Výsledky hlasování čtenářů Rubrika: Novinky Diskuze: 37 příspěvků
23.1.2017 22:00 Rogue One má miliardu, Disney zase slaví Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
7.1.2017 11:45 Nejlepší trailery roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
31.12.2016 02:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Prosinec 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
10.12.2016 21:05 Rozhovor s autorem Vyšehradu Jakubem Štáfkem Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Frank Darabont patří k režisérům, kteří se sice většinu času poflakují na své soukromé pláži na Bora Bora a občas některému ze svých kolegů trošku vypomůžou se scénářem, ale když už se rozhodnou posadit se za kameru, obvykle to stojí za to. Darabont za posledních patnáct let natočil sice jen tři filmy, ale pokud člověk preferuje kvalitu nad kvantitou, nemůže tomuhle režisérovi nic vyčítat. Každopádně letos si Darabont připíše další zářez a po Vykoupení z věznice Shawshank a Zelené míli se opět spojí s literární legendou Stephenem Kingem. Tentokrát nás však nečeká procházka mezi vězeňskými celami, ale boj o holý život. V malém městečku v Maine totiž vypukla podivná bouře a město zahalily mraky. A v těch mracích něco je. Je to nebezpečné, vražedné a hladové. Okolo malého obchodu, kam se schovala skupinka přeživších, vypuká peklo. Jde o mimozemskou invazi, nepovedený vojenský experiment, nebo své brány otevřelo samo peklo? Adaptace příběhů Stephena Kinga obvykle nedopadnou příliš dobře. Možná za to může složitost literární předlohy, možná fakt, že King si myslí, že je stejně dobrý režisér jako spisovatel a každému do všeho kecá, možná to byla jen smůla. Darabont už se s Kingem dvakrát úspěšně popral a není důvod myslet si, že potřetí by to mělo být jiné. I když tentokrát půjde víc o typický kingovský psychologický horor. Přesto to vypadá, že na podzim by mohli být spokojeni jak fanoušci Kinga, tak milovníci dobrých filmů.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.