Mlčení

Silence

Plakát k filmu Mlčení

Mlčení /2016

Režie: Martin Scorsese

Hrají: Liam Neeson, Andrew Garfield, Adam Driver, Ciarán Hinds, Taranobu Asano

Česká premiéra: 16.2.2017

USA premiéra: 23.12.2016

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (36)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (10)

International trailer

Mlčení: International trailer Mlčení: International trailer Mlčení: International trailer

Nejkratší marketingová kampaň na velkobiják s oscarovými parametry v historii jde do finále. Díkybohu za tuhle mezinárodní mutaci upoutávky - nemusíme díky ní truchlit nad tím, že jsme se dočkali jen jednoho traileru. I druhé podání je totiž velmi působivé. Scorsese sice čaruje s digitálními kouzly, což tu působí malinko nepatřičně, protože jeho výpravná náboženská freska (jejíž děj teda ani napodruhé tak úplně nepobírám - ale nevadí mi to, protože všechny pohnutky těch šikmookých postav alespoň pochopím z filmu) právě láká nejvíc v momentech, kdy vidíte fyzickou bolest na živých postavách ve skutečném, oldschoolově hmatatelném prostředí. Recenze sice nejsou úplně extatické a pohoření na Glóbech naznačuje, že oscariáda se konat nebude, pořád ale tuhle látku vyhlížíme s ohromnými očekáváními. U Scorseseho totiž ukázkově platí, že čím nepoddajnější a kontroverznější projekt, tím líp.

 

 


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (54)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (34)

Trailer

Mlčení: Trailer Mlčení: Trailer Mlčení: Trailer

Jestli je mi někdo ze současných hereckých tváří na výsluní fakt nesympatický, je to Andrew Garfield. Jeho kukuč mě znejisťoval u Hacksaw Ridge a teď pomrkává i z novinky, která by mohla být ještě větší pecka. Škoda. To ale neznamená, že to pecka doopravdy nebude. Přesvědčení, že je Poslední pokušení Krista vůbec nejlepším filmem historie o víře a náboženství ze mě ještě nikdo nevymítil, takže když se jeho režisér Martin Scorsese pustí do další religiózní látky, své léta odkládané a vysněné, musí naše víra být chtě nechtě silná. Relativně levná a relativně starosvětsky uchopená velkoprodukce se může zjevně chlubit vizuálním pojetím, jaké bude letos těžko hledat konkurenci. A když k tomu přidáte masité utrpení herců v reálných kulisách a mocnou výpověď o věčných otázkách víry a utrpení, musíte se na novou scorseseovku maximálně těšit. 

 

 


© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.