Mládí v hajzlu

Youth in Revolt

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (12)
Plakát k filmu Mládí v hajzlu

Mládí v hajzlu /2008

Režie: Miguel Arteta

Hrají: Michael Cera, Portia Doubleday, Steve Buscemi, Ray Liotta, Justin Long

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 8.1.2010

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Mládí v hajzlu

V kostce: "Jmenuje se Nick Twisp, jeho rodina je v těžkém rozkladu a jeho puberta ve velmi pokročilém rozpuku. A protože za vším musí být i žena, pro jistotu se bezhlavě zamiluje do dívky jménem Sheeni. A je pro ni samozřejmě ochoten udělat vše. Nemastně přisprostlá adaptace prvního dílu kultovního románu není zajímavá prakticky ničím a dá se shrnout jednoduchým konstatovaním: Film, ve kterém není pořádně vtipný ani Zach Galifianakis, prostě nemůže být úplně dobrý."

Galerie obrázků filmu Mládí v hajzlu


Recenze filmu Mládí v hajzlu

Pokoušet se adaptovat kultovní literární skvosty, to chce pořádnou dávku odvahy. A když zkřížíte meče s někým takovým, jako je Nick Twisp, hrdina filmu i románové předlohy Mládí v hajzlu, musíte si být absolutně jisti, že víte, co děláte. Stačí jeden krok stranou nebo zpět, a jste v pekle.Nebudeme chodit dlouho kolem horké kaše – režisér Miguel Arteta se na kroky vykašlal a přímo si v tom bahně zastepoval. Jeho vize Nicka Twispa je na hony vzdálená drzé vizi C.D. Paynea a těžko k ní přiřadit ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Mládí v hajzlu


DVD a Blu-ray filmu Mládí v hajzlu

Zatím nevyšlo.


Související články

31.3.2017 20:00 Téma: 50 filmů před Star Wars, které musíte vidět (2/5) Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
29.1.2017 12:39 Víkendový výplach #386 o robotech a dinosaurech Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků
1.1.2017 12:31 Víkendový výplach #382 o Willisovi a Zaklínačovi Rubrika: Novinky Diskuze: 96 příspěvků
10.12.2016 21:05 Rozhovor s autorem Vyšehradu Jakubem Štáfkem Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
29.7.2016 10:49 Téma: Vzestup, pád a smrt videokazet Rubrika: Novinky Diskuze: 111 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Když bych měl za sebe vyjmenovat nejdůležitější knihy všech dob, jednu z předních příček by bezpochyby obsadilo Mládí v hajzlu. Dnes již šestidílná série deníkových zápisků puberťáka Nicka Twispa je totiž (minimálně do poloviny třetí knihy) totální nářez. Ale není pro každého. Ono číst si zápisky třináctiletého parchanta, který se považuje za intelektuála a jediné, na co myslí, je sex, je občas docela silné kafe. A když se zamiluje do egoistické Sheeny, je to ještě horší. Vulgarismy se tu nešetří, absurdní situace jsou na denním pořádku a celý příběh je pojat poměrně volnomyšlenkářsky. Na druhou stranu ale tahle knižní série obsahuje krom naprosto odzbrojujícího cynického humoru a smrtelně vtipných hlášek i spoustu životních pravd. Zkrátka dost dobře nezfilmovatelný materiál. A přece se někdo rozhodl to zkusit. Dosud převážně televizní režisér Miguel Arteta si sehnal opravdu hodně zajímavé obsazení a scénárista Gustin Nash má za sebou prý velmi zajímavý film Charlie Bartlett. Osobně nevěřím, že se povede knižní sérii převézt na plátno tak, aby fanoušci (mezi které se počítám, ale to je nejspíš evidentní) byli spokojeni. Strašně rád se ale budu mýlit.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.