Mirrormask

Mirrormask

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Mirrormask

Mirrormask /2005

Režie: Dave McKean

Hrají: Stephanie Leonidas, Gina McKee, Jason Barry

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 30.9.2005

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Mirrormask

Helena je patnáctiletá dcerka cirkusových komediantů a už mnohokrát si přála vypadnout někam mimo šapitó a začít konečně žít normálně. Teď jí bylo patnáct, takže už zbývají jen tři roky a pak se bude moct osamostatnit a vykročit mimo šlépěje svých rodičů. Po jedné z prudkých hádek o její budoucnosti se bohužel zhorší zdravotní stav její matky a Helena obviňuje sebe sama. Jedné noci se pak ocitne přímo uprostřed podivného světa dvou znepřátelených královen, podivných příšer a výjevů, které by zamotaly snad i Gigerovým tlustým střevem. Jedna z královen je těžce nemocná a jedinou nadějí na její záchranu je maska, v níž se vše zrcadlí. Helena se rozhodne jí získat, protože si pořád myslí, že je ve snu a nic se jí nemůže stát. Co když je ale všechno trochu jinak a mladé dívce hrozí bezprostřední nebezpečí? Experimentální pohádku, resp. něco na způsob re-imaginace Čaroděje ze země Oz nám přináší britští tvůrci, autoři kultovního Dark Crystalu (viz popis traileru), s malou pomocí Neila Gaimana (autor Sandmana). Prý se budete bavit i bát, těšit i smát. Nebo tak něco. Trailer napoví.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Mirrormask

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Mirrormask

Když si tvůrci nějakého filmu dopředu pojišťují zájem diváků hláškami „from the imagination of Jim Henson Company“, „It´s a spell-binding fantasy…“, „master story-teller“, „unforgettable journey“ nebo dokonce nechají recenzenta časopisu Hollywood Reporter tvrdit, že kdyby se Čaroděj ze země Oz točil ve 21. století, vypadal by jako MirrorMask, není se co divit, že se jistá část publika začne stavět na zadní. Jinými slovy: Kdo ví, co za šunt se nám pod rouškou velkých slov a referencí na kultov...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Mirrormask


DVD a Blu-ray filmu Mirrormask

Zatím nevyšlo.


Související články

14.8.2007 20:18 Gaimanovo Nikdykde míří do kin Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.