Milionář z chatrče

Slumdog Millionaire

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (45)
Plakát k filmu Milionář z chatrče

Milionář z chatrče /2008

Režie: Danny Boyle

Hrají: Mia Drake, Imran Hasnee, Anil Kapoor, Irfan Khan, Dev Patel

Česká premiéra: 26.2.2009

USA premiéra: 12.11.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Milionář z chatrče

Danny Boyle si po loňském Sunhsine minimálně v naši redakci získal pozici režiséra, na jehož budoucí díla budeme zvědaví, ať už budou vypadat jakkoliv divně. Ačkoliv tenhle Brit už několikrát nakoukl mezi elitu – minimálně díky Trainspottingu nebo Pláži – nikdy se nevyhýbal menším a divácky méně atraktivním filmům. A tak je to i teď. Slumdog Millionaire totiž rozhodně nevypadá jako prvoplánový hit. Avšak originalita mu rozhodně nechybí. Hlavním hrdinou bude průměrný indický mladík, který má těžké problémy se psaním a čtením, ale aby získal lásku svého života, rozhodne se pro hodně extrémní krok. Přihlásí se do soutěže Chcete být milionářem?, protože jeho vyvolená je tímto pořadem téměř posedlá. Nápad, na kterém Slumdog Millionaire stojí, se může zdát možná až příliš divný, ale podle tvůrců se tahle šílenost doopravdy stala. Každopádně téma je to poměrně zajímavé a jako originální romantická komedie by to celé mohlo fungovat. Těžko ale říct, jak se filmu zadaří v kinech. Boyle se totiž rozhodl vykašlat se na herecké hvězdy a všechny role obsadil rodilými Indy. Slumdog Millionaire vypadá jako hodně riskantní experiment, ale Boyle je dost zkušený režisér na to, aby se nespoléhal jen na „divnost“ svojí novinky. Snad budeme mít možnost ověřit si její kvality i v našich kinech.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Milionář z chatrče


Recenze filmu Milionář z chatrče

Koňskou dávku kreativity už jsme si letos v zimě vybrali u improvizovaného interview nad Duelem Frost/Nixon, takže jsem chtě nechtě musel odolávat nápadům jak pojmout recenzi Milionáře z chatrče. Soubor kvízových otázek by sice vypadal hezky, ale snímek, který před několika desítkami hodin vyhrál neuvěřitelných osm Oscarů si pravděpodobně zaslouží tradiční rozbor. Český distributor si jeho premiéru nemohl naplánovat příhodněji. Přebarvičkované plakáty a neznámé obličeje do kin nepřitáhnou, os...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Milionář z chatrče


DVD a Blu-ray filmu Milionář z chatrče

Zatím nevyšlo.


Související články

10.2.2017 16:45 Na co do kina: 10 originálních únorových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
22.6.2016 01:00 Téma: Všechno, co jste chtěli vědět o Justice League Rubrika: Novinky Diskuze: 58 příspěvků
18.2.2016 18:30 Jak se vám líbily oscarovky z poslední dekády? Rubrika: Novinky Diskuze: 71 příspěvků
8.12.2015 09:55 Banda z Trainspottingu je zpátky Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
8.9.2015 09:13 Danny Boyle chce další Trainspotting Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.