Michael Clayton

Michael Clayton

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (7)
Plakát k filmu Michael Clayton

Michael Clayton /2006

Režie: Tony Gilroy

Hrají: George Clooney, Tom Wilkinson, Tilda Swinton, Sydney Pollack

Česká premiéra: 17.1.2008

USA premiéra: 5.10.2007

Na DVD od: 22.9.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Michael Clayton

Každý správný kluk chtěl být kdysi kosmonautem, řidičem hovnocucu nebo alespoň popelářem. Bohužel se stoupajícím počtem svíček na dortu začalo každému připadat točení s popelnicemi čím dál tím míň cool a ani kariéra operátora fekálního vozu už nebyla tím pravým, čeho by chtěl člověk v životě dosáhnout. Taková malá prosperující právní firma by už vypadala lépe. Člověk buď pomáhá těm hodným a je morálně na výši, nebo zametá pod koberec svinstvo těch zlých a má plnou šrajtofli. To je případ i Michaela Claytona, zkušeného newyorského advokáta, který už patnáct let dělá za svoje klienty špinavou práci tak, aby ve výsledku byli všichni spokojení, bohatší a měli čisté ruce. Michael Clayton ale netuší, že se na něj řítí něco, z čeho mu ani jeho mnohaletá praxe ve společnosti těch nejcyničtějších a nejarogantnějších parchantů nepomůže. Člověk se zkrátka tak dlouho hrabe v cizích výkalech, že se prostě jednoho dne zašpinit musí a Claytona teď čeká několik dní, během kterých se sám přesvědčí, že není zdaleka takový drsňák, jak si myslel. George Clooney si od loňska vystavuje nad krbem Oscara, ale to neznamená, že mu jeden stačí. Možná právě proto se spojil s Tony Gilroyem, scénáristou všech tří filmů o Jasonu Bournovi, a společně nás nechají nahlédnout do špinavého světa politických špiček, cynických právníků a polozapomenutých hříchů, které se vždycky vrací jako bumerang v tu nejnevhodnější dobu. Gilroy už mnohokrát dokázal, že scénáře psát umí, ale za kamerou ještě nikdy nestál, takže doufejme, že od kolegů Greengrasse a Limana něco odkoukal. Clooney si ale většinou blbé filmy nevybírá, takže snad ani tentokrát výjimku neudělal. Držíme palce.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Michael Clayton


Recenze filmu Michael Clayton

Kdykoliv pustíte za kameru scenáristu, můžete si být jisti, že o napětí nebude nouze. Jak na straně producentů, tak na straně koncových spotřebitelů. Ti pisálkové totiž při režírování přemýšlejí úplně jinak a hlavně, seškrtávají své vlastní nápady, zatímco vymýšlejí úplně nové (pokud režisér není zároveň scenárista, dochází pouze k první fázi). V žánru dramatu a thrilleru nám tak před očima raší příběhy, které mají o poznání košatější dějové linie, nebojí se křížit, pobíhat v čase a hlavně......

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Michael Clayton


DVD a Blu-ray filmu Michael Clayton

Zatím nevyšlo.


Související články

25.3.2017 12:00 Ubertéma: Co čekat od nového Vetřelce? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
24.3.2017 16:00 První 2 plakáty Spider-Man: Homecoming Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
15.3.2017 03:00 Chystá se další Matrix Rubrika: Novinky Diskuze: 26 příspěvků
26.2.2017 21:20 Oscaři rozdáni! Triumfoval La La Land, ale jen na chvíli! Rubrika: Novinky Diskuze: 288 příspěvků
13.2.2017 10:23 Halloween se vrací Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.