Mezi zdmi

Entre les murs

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Mezi zdmi

Mezi zdmi /2008

Režie: Laurent Cantet

Hrají: François Bégaudeau

Česká premiéra: 27.11.2008

USA premiéra: 30.1.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Mezi zdmi

Všechny školy jsou v podstatě stejné. Všude jsou chytré děti, hloupé děti, flákači, šprti i průšviháři. Někde je to lepší a někde horší, ale v podstatě je to všude víceméně stejné. Mezi zdmi ale ukazuje školu tak trochu jinak. Film, který si z letošního filmového festivalu v Cannes odnesl Zlatou palmu, se totiž sice odehrává ve škole, ale ve škole, kam byste svoje děti nejspíš posílali opravdu jen velmi neradi. Francie je země, kde žijí lidé mnoha kultur a náboženství a musí spolu vycházet, což jde někdy dost obtížně. Středoškolský učitel François Bégaudeau ale nad svými svěřenci hůl nezlomil a pokusil se jim pomoci. Jeho metody jsou možná trochu neobvyklé, ale svoje výsledky mají. Mezi zdmi zachycuje jeden školní rok, během něhož se učitel i jeho studenti musí vyrovnat se svou odlišností, ale zároveň stojí i před problémy, které jsou typické pro školu a pro dospívání. Režisér Laurent Cantet natočil film podle autobiografie samotného Bégaudeaua, který si tu zahrál sám sebe. Krom toho se ve filmu objeví ve „svých“ rolích i jeho studenti a kolegové učitelé.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Mezi zdmi

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Mezi zdmi

Obyčejná škola na pařížské periferii, v ní docela obyčejná třída, směšující snad všechna etnika světa. Jeden obyčejný učitelský sbor s jedním obyčejným kantorem, jenž se snaží čelit problémům, které vyvstanou během jednoho školního roku. A jeden výjimečný film...Honba za autenticitou je v sekci festivalových arťáren patrná dlouhodobě, jeden z nejpozoruhodnějších současných francouzských režisérů, Laurent Cantet, ji ale dotáhl k pověstné dokonalosti. Na hodinu a půl se ocitnete uvnitř skupinky...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Mezi zdmi

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Mezi zdmi

Zatím nevyšlo.


Související články

29.3.2017 09:00 MZ Talk: Český normalizační rychlodabing Rubrika: Novinky Diskuze: 30 příspěvků
26.3.2017 12:22 Víkendový výplach #394 o Vaderovi a Deadpoolovi Rubrika: Novinky Diskuze: 36 příspěvků
24.3.2017 10:11 Jaká je budoucnost Star Wars? Rubrika: Novinky Diskuze: 28 příspěvků
23.3.2017 09:30 Na co do kina: 7 originálních březnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
22.3.2017 13:00 Téma: Zasloužíme si kvalitní bitky, když je nepoznáme? Rubrika: Novinky Diskuze: 49 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.