Město Ember

City of Ember

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (17)
Plakát k filmu Město Ember

Město Ember /2008

Režie: Gil Kenan

Hrají: Bill Murray, Saorise Ronan, Tim Robbins, Toby Jones, Martin Landau

Česká premiéra: 19.2.2009

USA premiéra: 10.10.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Město Ember

V kostce: "Po letech světla začínají v podzemním městě Ember zhasínat žárovky a zdá se, že okolní tma vše pohltí. Dokáží Lina a Doon najít cestu ven včas? Fantasy pro starší děti sice na první pohled vypadá parádně, ale příběhově není moc o co stát. Město Ember je vizuálně našlapaný a vypravěčsky poměrně mdlý průměr, který neurazí, ale v rukou někoho zkušenějšího to celé mohlo být mnohem zajímavější."

Galerie obrázků filmu Město Ember


Recenze filmu Město Ember

Walden Media je nejdivnější studio současného Hollywoodu. Specializuje se na fantasy, ale majitelům je podle všeho úplně jedno, co vypustí do světa. Někdy je to překvapivě chytrý a dospělý film, nad kterým kritici tleskají (Most do země Terabithia), jindy superdrahé a superúspěšné fantasy (první Narnie), potom superdrahé a méně úspěšné fantasy (druhá Narnie) a čas od času prostě a jen mizerné fantasy (obě Narnie). Hlavně že to je podle knihy, hrají v tom děti a do kina může s čistým svědomým ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Město Ember


DVD a Blu-ray filmu Město Ember

Zatím nevyšlo.


Související články

16.3.2017 17:19 První reakce: Atomic Blonde Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
13.3.2017 12:00 MoneyZone: Proč dá Kráska a zvíře miliardu? Rubrika: Novinky Diskuze: 272 příspěvků
2.3.2017 09:33 Butler mezi kouzelníky Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
1.3.2017 07:51 Téma: Jackie Chan: Americký sen o čtyřech dějstvích Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
28.2.2017 14:14 Kdo potrápí Gotham City? Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Neúspěch Zlatého kompasu ukázal, že diváci jsou už filmových fantasy příběhů tak trošku přesyceni. Není se čemu divit, všechny jsou totiž víceméně stejné. Mladý hrdina/hrdinka putuje s drakem/medvědem/mluvícím bobrem někam, kde se utká se zlem. I když originálních knižních předloh je velká spousta, nikomu se do jejich adaptací moc nechce. City of Ember by však mohla být sympatická výjimka. Příběh se odehrává v městě, kam tma nemá přístup. Za to mohou podivuhodné lampy, které permanentě celé město osvětlují. Ale teď, po mnoha letech, začínají vypovídat službu. Generátor, který jim dodával energii, totiž začíná vypovídat službu. A nikdo neví, co se stane, až se celé město ocitne v temnotě. Naštěstí tu jsou samozřejmě dva dospívající hrdinové, kteří se rozhodnou přijít celé té záhadě na kloub. Sice to nezní nijak zvlášť originálně, ale alespoň lehký odklon od klasické fantasy šablony se cení. Režisér Gil Kenan má za sebou kreslenou a velmi zábavnou záležitost V tom domě straší, ale s hraným filmem žádné zkušenosti nemá. Pokud se mu však podaří navázat atmosférou na svůj debut, bude to velmi fajn. Otázka je, jak se City of Ember prosadí mezi diváky, když v obsazení žádná superhvězda nefiguruje.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.