Melancholia

Melancholia

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)
Plakát k filmu Melancholia

Melancholia /2011

Režie: Lars Von Trier

Hrají: Kirsten Dunst, Kiefer Sutherland, Alexander Skarsgard, Stellan Skarsgard, Udo Kier

Česká premiéra: 26.5.2011

USA premiéra: 11.11.2011

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Melancholia

V kostce: "Justine se vdává na luxusním sídle manžela své sestry Claire. Krásná nevěsta si pod bílým závojem přináší těžké šedé chuchvalce melancholie, které zničí idylickou oslavu. Těsně před tím, než se k Zemi přiblíží planeta Melancholia, aby zničila i vše ostatní. Trierův typický film plný témat, zhmotněných démonů a žádných jednoznačných odpovědí. Čirý melancholický teror (opět tak trochu jen pro zvané)."

Galerie obrázků filmu Melancholia


Recenze filmu Melancholia

Bůh, nacista, chlap, co nesnáší politickou korektnost a svůj poslední film označuje za příšernou šlehačku. A taky jedna z magických osobností evropské kinematografie. Je celkem jedno, jestli ho milujete, nebo nesnášíte, Lars von Trier je prostě planeta bloudící vesmírem a náhodně měnící poklidné světy na prach. Pro mnohé pomyslný vrchol jeho kariéry, chorobný, matoucí, krutý a přesný Antikrist, je za námi a namísto ustřižených klitorisů a krvavých ejakulací na nás shlíží modrozelená planeta j...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Melancholia


DVD a Blu-ray filmu Melancholia

Zatím nevyšlo.


Související články

24.8.2016 18:00 100 nejlepších filmů 21. století podle BBC Rubrika: Novinky Diskuze: 82 příspěvků
14.10.2015 08:59 7 filmů herečky Jany Plodkové Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
2.9.2015 09:00 7 filmů herce Petra Vrška Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
9.4.2014 10:00 7 filmů muzikanta Kuchaře Kittchena Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
19.12.2012 09:00 7 filmů blogera Attily, Biče Božího Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Lars Von Trier je velmi osobitý režisér. Má na svědomí manifest Dogma 95, natočil muzikál s Bjork, je zodpovědný za hororové Království a ve svém posledním filmu Antikrist dělal tak ošklivé věci, že proti nim mučení ze Saw vypadá jako něco od komediální dvojice Jů a Hele. Melancholia bude podle všeho zase něco trošku jiného a neobvyklého. Hlavním tématem totiž má být konec světa. Rozpočet je ale jen pár milionů dolarů, takže pravděpodobně nemůžeme očekávat pokračování 2012, ale nějaké to pořádné psycho také nejspíš nebude k zahození. Lars Von Trier se navíc bude moci opřít o hodně zajímavé obsazení se spider-manovskou Kirsten Dunst a s Kieferem Sutherlandem v čele, takže jsme zvědaví, co nám tenhle originální filmař naservíruje.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.