Medvídek

Medvídek

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (12)
Plakát k filmu Medvídek

Medvídek /2007

Režie: Jan Hřebejk

Hrají: Jiří Macháček, Ivan Trojan, Roman Luknár, Aňa Geislerová, Tatiana Vilhelmová

Česká premiéra: 6.9.2007

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: 14.4.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Medvídek

Jan Hřebejk a Petr Jarchovský si díky Pelíškům vybojovali pozici českých filmových hitmakerů a tvůrců, kteří dokáží dostat do kina celé davy. Díky oscarové nominaci Musíme si pomáhat měli navíc oficiálně potvrzeno, že jsou dobří. Bohužel ne tolik, jak se nás snaží přesvědčit. Absolutní úspěch Pelíšků se už nikdy nepodařilo zopakovat a kritika už z jejich filmů také neskáče metr a půl vysoko (Krásce v nesnázích jsme se nevysmáli zdaleka jen my). Medvídek tak možná bude pro kariéru téhle zatím nerozlučné dvojice hodně zásadní film. Buď se vrátí davy diváků a nepřející kritici si budou spokojeně vrnět, nebo to bude jasný signál k tomu, že je čas změnit žánr (nebo ještě lépe scénáristu). A o co půjde? Hlavními hrdiny budou tentokrát tři manželské dvojice a my budeme sledovat, jak se jejich vztahy rozpadají, utužují nebo fungují na setrvačník. Jarchovský odmítá opustit škatulku svých hořkých komedií, kterých už se většina lidí přejedla, a opět nám nabízí víceméně to samé jako v Krásce v nesnázích. Herecké obsazení je víc než jen nudná sázka na jistotu a já mám tak nějak pocit, že lepší už to zkrátka nebude. Navíc velkohubé kecy a přirovnávání k Americké kráse a filmům Woodyho Allena v mých očích filmu také příliš nepomůžou. Když se navíc člověk pořádně podívá na výraz Jiřího Macháčka, má pocit, že už se toho víc zkazit nedá. Jan Hřebejk je dobrý režisér, ale dobrovolně se nechal uvrtat do filmů, které jsou čím dál tím více stejné, čím dál tím více prázdné a čím dál tím více nudné. A já mám strach, že Medvídek tomu všemu nasadí korunu. Moc rád bych se pletl.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Medvídek

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Medvídek

Jau. Tenhle pohlavek jsem si nezasloužil. Honzo, Petře... kdo vás dneska setře? Svatá povinnost padla na mě a netknut Kráskou v nesnázích (na rozdíl od Civala, který tušil, že dno už bylo dobyto minule) jsem se zabořil do sedadla a očekával nejhorší. Nebudu mluvit za Zdeňka Trošku a jeho psychotropní pohádku Nejkrásnější hádanka, nechci ani předem chválit Vorlův Gympl, ale kdyby se ještě rozdávali plyšoví Lvi, hned bych Hřebejkovi jednoho předplatil. Takový Bestiář je proti Medvídkovi učiněná...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Medvídek


DVD a Blu-ray filmu Medvídek

Zatím nevyšlo.


Související články

19.1.2014 12:38 Víkendový výplach #228 o vraždících fakanech Rubrika: Novinky Diskuze: 41 příspěvků
16.3.2013 13:12 20 Smrtonosných tajemství Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
27.12.2011 15:00 Televizní tipy 27.12. 2011 - 2.1. 2012 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
21.12.2011 10:26 Kdo vyhraje Oscara za nejlepší píseň? Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
5.10.2011 14:00 Televizní Tipy 5.10. - 10.10.2011 a MZ talk Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.