Masaryk

Masaryk

Plakát k filmu Masaryk

Masaryk /2016

Režie: Julius Ševčík

Hrají: Karel Roden, Oldřich Kaiser, Jiří Vyorálek, Robert Jašków, Eva Herzigová

Česká premiéra: 25.12.2016

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (38)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (11)

Trailer

Masaryk: Trailer Masaryk: Trailer Masaryk: Trailer

Po řemeslné stránce pětihvězdičková práce. Fakt famózní. Vyspělejší kousek jsme tu neviděli snad od Normalu, což samozřejmě není náhoda. Ševčík v tomhle směru prostě jede. Škoda jen, že servírovaný materiál mě po obsahové stránce moc nebere a k postavám si nejde najít tak jednoduše cestu, jako kdyby se tu prodávalo třeba Statečné srdce nebo jiná hrdinská historická látka, která čitelně hraje na klaďase a záporáky. Kdyby se takovéhle produkční i trailerové péče dostalo třeba story o tatíčku T. G. Masarykovi a založení republiky, a ne o nezvedeném Janovi, vznikla by upoutávka, u které bysme plakali i po letech.


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (53)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (17)

Teaser

Masaryk: Teaser Masaryk: Teaser Masaryk: Teaser

Český pokus o Vlka z Wall Street? No, proč ne. Těžko říct, jestli si Masaryk zachová podobnou podvratnost a živelnost i v celovečerní podobě a zároveň tu je i otázka, jestli to není trochu moc, na druhou stranu já osobně bych určitě dal přednost téhle originálněji pojaté biografii než další kostýmní nudě. Karel Roden je ve svém živlu a namaskovaný k nepoznání, režisér Ševčík je co se vizuálu týče o dost dál než většina českých filmařů a kontrast mezi delší úvodní scénou a následnou audiovizuální jízdou, která se nebojí být trošku kontroverzní, funguje výtečně. A hlavně si dovedu představit, že tenhle teaser prodá Masaryka minimálně v zahraničí mnohem jednodušeji a lépe než další předem k neúspěchu odsouzený pokus tvářit se velkofilmově a vypadat u toho přitom jako Lída Baarová. Zatím opatrné čtyři hvězdičky. A začínám být zvědavý.  


© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.