Někdy si v recenzích vypomůžeme frází, že film nemá příběh. Nikdy to ale nebyla taková pravda jako v případě druhých Machrů. Viděl jsem je před několika hodinami a v podstatě bych je popsal jako průměrnou nudu, ve kterém Adam Sandler jezdí hodinu školním autobusem od obchoďáků ke skále a do cukrárny a pak se koná párty ve stylu osmdesátých let. Nic moc.

Machři 2Fotogalerie

Ale dalo se to čekat. Už první Machři byli nudnou Sandlerovkou, kterou si uvadající komediální hitmaker natočil víceméně jen proto, aby se před kamerou mohl sejít se svými hollywoodskými kámoši. Kritici zvraceli a bojovali s průjmem zároveň, ale našlo se dost lidí, jimž to připadalo vtipné, takže dvojka byla nevyhnutelná a jede přesně ve vyjetých kolejích.

Adama Sandlera jsem měl vždycky docela rád, jeho buranský humor mi seděl a poslední dvě srágory jsem vynechal, takže ho pořád ještě můžu jakž takž respektovat jako komika. Problém druhých Machrů je ovšem v tom, že jako komedie moc nefungují. Fakt tu není nic, co by stálo za pozornost. Sandler, Rock, James a Spade zkrátka chodí po americkém maloměstě, vzpomínají na to, jaké to bylo zamlada a každý si musí vyřešit nějaké to osobní trauma (Sandler nechce další dítě, Spade se touží sblížit se svým dvoumetrovým synem a Rock musí opravit kabelovku otravné bábě). Ty chlapy to před kamerou evidentně baví, ale nedělají tam nic, co by mohlo bavit lidi v kině.

Přehrajte si trailer
24.5.2013 9:34

Tak trochu se nám ze Sandlera stává Steve Martin, ne? Děti rostou, tátové stárnou a od chlápka, c...

Díky faktu, že film je doslova narvaný Sandlerovými kamarády z druhé a třetí ligy, je tu spousta postaviček, které přichází, odchází, pronesou občas nějakou tu průměrnou hlášku nebo provedou nějakou koninu a celé to vlastně docela rychle uteče. Ale tím končíme K tomu si připočtěte vysoce nadprůměrný počet prdů, zvratků, pomočeného spodního prádla a Taylora Lautnera a máte výsledek. Sami si řekněte, jestli jím chcete ztrácet čas.

Existují horší filmy, to je pravda. Těch lepších ale přeci jenom bude podstatně víc a považovat za pozitivum, že „to není tak špatné“ by bylo asi trošku krátkozraké.