• O filmu
  • Recenze
  • Klipy
  • Trailery
  • Galerie
  • DVD
  • Blu-ray
  • OST
  • V.I.M.
Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Luk

Luk /2005

Režie: Kim Ki-Duk

Hrají: Han Yeo-reum, Seo Min-jeong, Seo Si-jeok, Jeon Gook-hwan

Česká premiéra: 30.3.2006

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Luk

Když jsem nedávno Na obzoru shrnoval (ne)kvality dánských Loutek, předeslal jsem, že kvůli úspoře místa zrecenzujeme přímo v profilu i Luk Kim-ki Duka. I s ním se tři čtvrtiny naší redakce seznámily v Karlových Varech, i ten nám na rozdíl od Bratrů nestál za opětovné ohledání při ataku českých kin. Proto spíše listujeme v paměti. Brutální poeta a přirozeně filozofující prosťáček – tak bychom mohli ve zkratce ocejchovat populární festivalovou osobnost Korejce Kim Ki-duka, jenž naposledy zakotvil na bárce starého muže, který si na palubě šlechtí dívenku s poněkud nekalým, avšak upřímně míněným úmyslem – chce si ji vzít za manželku. Aniž by chudák holka tušila, že tam venku, na pobřeží a v blízkosti chlapců s rašícími vousy čeká nejspíš o mnoho lákavější život. I když ne tak zamilovaný...

Zatímco většina Kimofilů jásala (a stále jásá) nad snovým 3-Iron, mně, i mým nejbližším filmovým souputníkům, se malinko víc zamlouval prachobyčejný Luk. Kim Ki-duk v něm sice nepracuje s figurami nijak novátorsky, nevnáší do svého autorského kosmu žádnou originalitu a veskrze předvídatelně roztrhává vztah mezi vdavekchtivým dědou a nažhavenou puberťačkou... ale pozvolný rytmus důchodcova fidlání na tětivu, opojná hudba, do níž sem tam zahvízdá šíp, a smutek v očích zklamaného stařešiny můžou i při jednotvárném vypravěčském rytmu stát za zbystření smyslů. Luk možná neuhrane syrovostí a razancí Drsňáka, který si stejně jako dědek-lučištník chtěl vydupat svou lásku, ale i tahle pozvolná plavba po silných pocitech (aneb kdo by si nechtěl urvat svou manželku i za cenu sobecké manipulace... třes se Beyoncé!:-) může i přes brblání kim-ki-dukovců potěšit. Minimálně onou deflorací z řádu Robina Hooda. (7/10)

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Luk

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Luk

Zatím nevyšla recenze filmu.


Trailery a klipy filmu Luk

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Luk

Zatím nevyšlo.


Související články

Nenalezeny žádné související články.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.