Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (11)
Plakát k filmu Lincoln

Lincoln /2012

Režie: Steven Spielberg

Hrají: Daniel Day-Lewis, Sally Field, Tommy Lee Jones, Joseph Gordon-Levitt, David Strathairn

Česká premiéra: 24.1.2013

USA premiéra: 16.11.2012

Na DVD od: 22.5.2013

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Lincoln

V kostce: "Abraham Lincoln vs. otrokáři - KO v prvním kole. Ale na body skoro prohrál i divák. Lincoln je neuvěřitelně nudná historická přednáška, v níž člověka docela dost překvapí, že nejslavnější americký prezident byl nejspíš dost otravný blbeček, který řešil politické a vojenské problémy veselými historkami a ne charismatem. Až na pár scén naprosto průměrný film, který připomíná spíš televizní inscenaci studia Ostrava než potenciálně dvanáctioscarový hit. "

Galerie obrázků filmu Lincoln


Recenze filmu Lincoln

Abraham Lincoln. Pro všechny prezident, pro Američany borec, co by mohl suplovat Ježíše, když by si chtěl v létě zajet na Mácháč trochu orazit, pro ostatní majitel fakt divných vousů, jehož ksicht můžou vidět na pětidolarovce a v létě se pokoušel neúspěšně prosadit jako akční hrdina a lovec upírů. Každopádně se nebudeme přít o tom, že je to historická osobnost, která si velký životopisný film zaslouží. Bohužel ne takovýhle. Steven Spielberg chystal Lincolna několik let a většinu z nich byl s ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Lincoln

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Lincoln

Zatím nevyšlo.


Související články

8.10.2015 14:04 Kdo natočí Flashe? Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
10.6.2015 19:00 Laserový IMAX: Divadýlko nebo kinofilův ráj? Rubrika: Novinky Diskuze: 25 příspěvků
6.11.2014 09:46 McConaughey: Restart kariéry v přímém přenosu Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
2.11.2014 12:24 Víkendový výplach #269 o Call of Duty a volbách Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
19.12.2013 15:00 Přehled: Scenáristé chystaných comicsových blockbusterů Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Steven Spielberg měl v roce 2011 v ohni hned dvě želízka. Animovanou veselici pro celou rodinu Tintinova dobrodružství a potenciální kandidáta na Oscary a probrečené kapesníky Válečný kůň. Dovolenou si ale brát nehodlá a už kutí další kousek. Už podle názvu je jasné, o čem Lincoln bude. A pokud potřebujete napovědět, tak nepůjde o dokument o slavné automobilce. Podíváme se na osobní život i kariéru jednoho z nejslavnějších a nejdůležitějších amerických prezidentů vůbec. Abraham Lincoln zrušil otroctví, ustál občanskou válku a nosil nejvíc cool plnovous na světě. Původně se měl hlavní role chopit Liam Neeson, z čehož bohužel sešlo. Daniel Day-Lewis je však víc než dostatečná náhrada. Tenhle chlap by prostě nezahrál špatně, ani kdyby mu to přikázal bůh. Při pohledu na obsazení vedlejších rolí se navíc nejspíš začnou těšit i ti, kdo Day-Lewise a Spielberga moc nemusí. Lincoln je možná sázka na jistotu. Sázka na jistotu od Spielberga je však pořád sakra zajímavá záležitost.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.