Letopisy Narnie: Princ Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (41)
Plakát k filmu Letopisy Narnie: Princ Caspian

Letopisy Narnie: Princ Caspian /2007

Režie: Andrew Adamson

Hrají: Georgie Henley, Skandar Keynes, William Moseley, Anna Popplewell

Česká premiéra: 19.6.2008

USA premiéra: 16.5.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Letopisy Narnie: Princ Caspian

V kostce: "V Narnii podruhé. Čtveřice sourozenců se vrací na místo činu. Zdánlivě po pár měsících, fakticky po stovkách let, které daly Narnii zatraceně zabrat. Aslan zmizel, kreatury zvlčely a snad jen odrodilý princ Caspian by mohl vtisknout zemi dávné kouzlo. Vždyť jsme v pohádce, tam všechno dobře dopadne. Bohužel jsme i ve filmovém průmyslu - tam se občas něco pokazí. Třeba obsazení hlavních rolí, vedení příběhu, úroveň dialogů a celková atmosféra. To všechno se Andrew Adamsonovi roztříštilo pod rukama, ač měl k ruce velkolepější výpravu a kvalitnější triky. Sto čtyřicet minut smrtelně seriózní nudy potěší jen ty nejotrlejší fandy infantilní fantasy."

Galerie obrázků filmu Letopisy Narnie: Princ Caspian


Recenze filmu Letopisy Narnie: Princ Caspian

Jsou zpátky. Na tomtéž místě, ve stejné sestavě a se stejnými ideály. Jen Zuzaně narostla prsa, jejího bobra nahradila šermující krysa a do absurdního divadélka přibyl ztepilý princ Caspian. Kdo čekal, že tahle sebranka podstoupí dospělejší, temnější, napínavější a hlavně lepší dobrodružství, šeredně se spletl.Žádné zhušťování. Příběh druhé Narnie je naopak ještě primitivnější a ještě prázdnější. Takřka dokonale. Po intru s Princem Caspianem se vracíme do „Londýna“, k původní čtveřici, která ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Letopisy Narnie: Princ Caspian


DVD a Blu-ray filmu Letopisy Narnie: Princ Caspian

Zatím nevyšlo.


Související články

13.2.2017 10:23 Halloween se vrací Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
31.12.2016 23:01 Super rok 2017 přeje MovieZone! Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
26.12.2016 00:32 Star Wars a Zpívej rozemlely Assassina i Pasažéry Rubrika: Novinky Diskuze: 28 příspěvků
19.12.2016 09:46 Nové Star Wars brutálně rozsekaly Willa Smithe Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
7.9.2016 19:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Srpen 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků

Na obzoru   (autor: imf)

Neříkejte, že jste to nečekali. Po úspěchu první Narnie museli producenti zákonitě počítat s dalším dílem, ostatně koketování s rozvinutím do série filmů tu bylo snad ještě předtím než padla první klapka. Druhý díl se jmenuje Letopisy Narnie: Princ Caspian a vypráví o mladém princi, právoplatném nástupci trůnu Narnie, který rád vzpomíná na doby, kdy zvířata ještě mluvila a všechno bylo idylické. Vyprávěly mu to jeho babičky, které to slyšely od jejich babiček. Od dob kdy sourozenci Pevensiovi navštívili Narnii uplynulo rovných tisíc let. Nevím jak přesně je to vyřešeno v knize (v Narnii asi plyne čas trochu rychleji), ale pomoc kvarteta sourozenců bude opět vyžadována, to když prince o trůn připraví jeho strýc a teta. Naštěstí jsou tu ochranná křídla jeho rádce a učitele, který také ví, na jakou skříň zaklepat, aby otevřela dveře do jiného světa. A zvířata možná nakonec opět promluví... První Narnie vydělala celosvětově přes 600 milionů, ale producenti zůstávají v klidu a rozpočet se v případě druhého dílu nijak zásadně nenavýší, vlastně se dokonce počítá se snížením nákladů na 150 milionů, protože Caspian neobsahuje tolik trikově náročných sekvencí a navíc se ušetří i za některé již existující kostýmy a kulisy. Štáb evidentně zůstane úplně stejný, což možná někteří diváci a recenzenti neradi slyší. Andrew Adamson se snažil, ale osobně bych ho moc rád viděl tentokrát na střídačce a nechal do zákoutí Narnie nahlédnout někoho jiného. Hollywoodu však vládne v posledních letech hra na jistotu a tak se holt budeme muset modlit, aby Adamson do Vánoc 2007 režijně trochu povyrostl.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.