Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Legenda

Legenda /1985

Režie: Ridley Scott

Hrají: Tom Cruise, Mia Sara, Tim Curry, David Bennent, Billy Barty

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 18.5.1986

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Legenda

Před dávnými časy, v éře mýtů a legend, kdy antičtí bohové byli malicherní a krutí a stíhali lidstvo útrapami ... Za sedmero horami a sedmero řekami ... tak nějak pohádky vždycky začínají. V našem případě je to kdysi dávno, krátce po Vetřelci a Blade Runnerovi, kdy Ridley Scott platil za jednoho z největších režisérských talentů. Tehdá vznikla tolkienovsky laděná fantasy Legenda. Pro Ridleyho Scotta ale - stejně jako Blade Runner - neznamenala automaticky dobré divácké přijetí. Naopak, kvůli příliš temné atmosféře, díky níž nemělo smysl pouštět na film děti, se stala Legenda dost slušným propadákem a statut jakés takés legendy si vydobyla až během následujících let. Příběh Toma Cruise jako elfa, který se snaží zabránit temnému démonovi v zabití posledních jednorožců, se asi tehdejšímu publiku nezdál příliš atraktivní. Je pravda, že Cruise jako elf, jednorožci jako nositelé světla na Zemi a temný démon, co si chce vzít za ženu mladou princeznu, to zní jako ultimátní fantasy trip. Scott jej ale proměnil v překrásnou vizuální podívanou, která ve spojení s Jerrym Goldsmithem představuje jeden z vrcholů žánru. Laťku nastavenou Blade Runnerem a Vetřelcem sice nepřeskočil, i tak je ale Legenda jeden z filmů, které by měl vidět každý, kdo řekne "Ridleyho Scotta moc dobře znám".

Autor: st39.6


Galerie obrázků filmu Legenda

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Legenda

Zatím nevyšla recenze filmu.


Trailery a klipy filmu Legenda

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Legenda

Zatím nevyšlo.


Související články

16.2.2017 17:00 První dojmy: John Wick 2 Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
13.2.2017 10:23 Halloween se vrací Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
7.2.2017 09:53 Pitt ani hororová legenda nedorazí Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
28.1.2017 10:00 Zemřel John Hurt, legenda z Vetřelce, Hellboye nebo Haryho Pottera Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
26.1.2017 02:00 Flash začíná od nuly Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.