Legenda o vášni

Legends of the Fall

V.I.M.
Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)
Plakát k filmu Legenda o vášni

Legenda o vášni /1994

Režie: Edward Zwick

Hrají: Brad Pitt, Anthony Hopkins, Aidan Quinn, Julia Ormond, Henry Thomas

Česká premiéra: 25.5.1995

USA premiéra: 13.1.1995

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Legenda o vášni

Plukovník William Ludlow (Anthony Hopkins) byl prototypem vojáka – idealisty. Tenhle vymřelý druh, který dnes už nezvládá odolávat vojenské mašinérii a pravidlům „své vlastní nové rodiny“, se ještě na konci 19. století projevoval rebelií. Přesně tak skončila i vojenská kariéra nejstaršího z rodinného klanu Ludlowů – masakr nevinných indiánů se až příliš příčil jeho mysli, tomu, co obyčejně nazýváme lidskostí. Když mu armádní velení ukázalo záda, sbalil své tři syny a odjel s nimi na opuštěný statek do Montany. Silný muž, tak trochu zvíře a tak trochu obyčejný starostlivý otec, v něm pořád dřímal. Na to, aby nějak pozměnil osudy svých synátorů, však neměl dost síly. Nejmladší (Henry Thomas) neprohlédl nesmyslnost války a dobrovolně narukoval do Evropy, kde právě rozpoutali první světovou válku. Prostřední syn (Brad Pitt) se rozhodl mladšího brášku chránit. A ten nejstarší (Aidan Quinn) zůstal doma, v zájmu dobrých obchodů a spořádaného rodinného života. Jejich osudy se propletly ještě důkladněji, než jak se příběhy sourozenců obvykle uzlují. Všichni se totiž zamilovali do téže ženy. A tahle nebohá dívka, se sladkým jménem Susannah (Julia Ormond), jim taky navždy svěřila svůj klín. Jinak řečeno, nezůstalo jen u „původního“ snoubence Samuela... Rozmáchlou rodinnou ságu natočil ještě před Posledním samurajem a Krvavým diamantem režisér Edward Zwick.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Legenda o vášni

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Legenda o vášni

Zatím nevyšla recenze filmu.


Trailery a klipy filmu Legenda o vášni

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Legenda o vášni

Zatím nevyšlo.


Související články

20.2.2017 22:00 První fotka obsazení nového Predátora Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
16.2.2017 17:00 První dojmy: John Wick 2 Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
13.2.2017 10:23 Halloween se vrací Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
7.2.2017 09:53 Pitt ani hororová legenda nedorazí Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
28.1.2017 10:00 Zemřel John Hurt, legenda z Vetřelce, Hellboye nebo Haryho Pottera Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.