Legenda o sovích strážcích

Legend of the Guardians: The Owls of Ga´Hoole

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (61)
Plakát k filmu Legenda o sovích strážcích

Legenda o sovích strážcích /2010

Režie: Zack Snyder

Hrají: Jim Sturgess, Hugo Weaving, Emilie De Ravin, Geoffrey Rush

Česká premiéra: 14.10.2010

USA premiéra: 24.9.2010

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Legenda o sovích strážcích

V kostce: "Originální animák režiséra Watchmenů Zacka Snydera je hrdinskou fantasy o mladém opeřenci Sorenovi. Ten se spojí s legendárními sovami z Ga´Hoolu a s jejich pomocí se vrhne do války proti zlým a fašounským sovám, které zotročují ostatní. Rozpačitý mezistupeň mezi předvídatelnou, lehce zaprděnou báchorkou pro děti a drsným dobrodružstvím pro dospělé ve výsledku nenadchne nejspíš ani jednu skupinu. Zbytečně uchvátaný hybrid."

Galerie obrázků filmu Legenda o sovích strážcích


Recenze filmu Legenda o sovích strážcích

Zacku Snyderovi se musí přiznat, že světu vnutil svůj osobitý styl, aniž by při tom ustrnul na jednom místě. Po dravé zombiárně Úsvit mrtvých (podle mého stále nejvyspělejší snímek v jeho filmografii) si vyhrál s krvákem 300, a pak se ještě se ctí popasoval s „neadaptovatelnými“ comicsovými Watchmeny. A hned nato se vrhl jednak na animák o Sovách, druhak na masakrální variaci na Alenku v říši divů Sucker Punch – a hned po nich se ujme dalšího restartu Supermanaa. Co film, to velká výzva. Jenž...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Legenda o sovích strážcích


DVD a Blu-ray filmu Legenda o sovích strážcích

Zatím nevyšlo.


Související články

12.3.2017 11:48 Víkendový výplach #392 o hláškách a Reevesovi Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
9.3.2017 08:00 Nová fotka obsazení Predátora Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
26.2.2017 21:20 Oscaři rozdáni! Triumfoval La La Land, ale jen na chvíli! Rubrika: Novinky Diskuze: 288 příspěvků
20.2.2017 22:00 První fotka obsazení nového Predátora Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
16.2.2017 17:00 První dojmy: John Wick 2 Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Co může dělat režisér, který natočí jeden z nejchlapáčtějších filmů všech dob, pak zadaptuje comics, který se údajně zadaptovat nedá a v Hollywoodu si užívá pověsti jednoho z nejzajímavějších mladých tvůrců? Natočí animák, co jiného. Zack Snyder je někdo, koho bychom raději viděli režírovat pořádnou trikovou akci, ale jeho animovaný film bude mít podle všeho k Době ledové taky docela daleko. Hlavním hrdinou bude soví mládenec Soren, jenž je jednoho dne unesen padouškými sovami do tajemného sirotčince, kde jsou tihle noční ptáci podrobeni vymývání mozků, aby se z nich stali dokonalí vojáci. Sorenovi a jeho přátelům se však podaří utéct na ostrov Ga`Hoole, kde žiji moudré, hodné a pacifisticky smýšlející sovy. Všichni ale vědí, že střet s nebezpečnými protivníky je jen otázkou času. Hlasové obsazení je velmi zajímavé a Snyder snad nepůjde na ruku jen dětem do sedmi let a i když jeho animák vypadá možná trochu podivně, výsledek by nemusel být nezajímavý.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.