Kupec benátský

The Merchant of Venice

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)
Plakát k filmu Kupec benátský

Kupec benátský /2004

Režie: Michael Radford

Hrají: Al Pacino, Joseph Fiennes, Jeremy Irons, Lynn Collins

Česká premiéra: 30.11.2006

USA premiéra: 21.1.2005

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Kupec benátský

Kupec Benátský je jednou z nejvýraznějších Shakespearových her, ve které se mu opět podařilo vytvořit povahový archetyp. Je jím židovský lichvář Shylock, který je požádán o půjčku od Benátčana Bassania, kterýžto chce peníze zúročit na cestu za krásnou a bohatou Porcií. Půjčka má jeden háček – když se Bassaniovi nepodaří peníze včas vrátit, bude jeho příteli Antoniovi (na jehož sekeru byl dluh s jeho souhlasem v přátelské víře napsán) vyříznuta libra masa z těla. A protože jsme na poli tragédie, scénář se pochopitelně k tomuto lákavému aktu přes několik zvratů uchýlí jako k tažnému tématu. Antoniovy obchodní lodě stihne pohroma a najednou nemá z čeho vracet. Naštěstí Bassanio uspěje u Porcie a ta mu peníze pro žida dá. Shylock ale o takové úplatě nechce nic slyšet a nabídnutou šanci odlehčit někomu pomocí nože z jeho tělesné schránky (beztrestně!) si hodlá řádně užít... zvláště, když si jeho povahu i ohoz oblékl sám velký a rázný Al Pacino. V ostatních rolích uvidíme Jeremyho Ironse (Antonio) a Josepha Fiennese (Bassanio), který bude v Shakespearovských botách určitě jako doma (zazářil už v Zamilovaném Shakespearovi). Velkou šance vyšplhat se na režijní stoličku obklopen takovým obsazením, si nenechal ujít Michael Radford, autor snímku 1984.

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Kupec benátský

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Kupec benátský

Není příliš složité dovtípit se pravdy o tom, zda naše redakční patero nějak výrazně tíhne k látce, jejíž divadelní kontury načrtl před drahnou dobou dramatik jménem William Shakespeare. Smutnou pravdou budiž to, že ve filmech podle Shakespeara se nestřílí, nevybuchují v nich velké barely s pohonnými hmotami a svůdné krásky se ladně nesvíjejí v rytmech daných filmovou popkulturní vymožeností zvanou bullet-time. Ani v Kupci Benátském nic z toho neprobíhá, zato se v něm hodně hovoří, křičí a pr...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Kupec benátský


DVD a Blu-ray filmu Kupec benátský

Zatím nevyšlo.


Související články

23.1.2017 14:00 Logan si jde vlastní cestou Rubrika: Novinky Diskuze: 11 příspěvků
21.10.2016 01:45 Téma: Co se děje v novém Wolverineovi? Rubrika: Novinky Diskuze: 25 příspěvků
6.10.2016 14:12 O čem bude třetí Wolverine? Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
28.4.2016 09:34 Wolverine shání herce Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
8.8.2013 11:55 Bitva buchet #2.19: Pot, krev a sixpacky Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.