Krvavý diamant

Blood Diamond

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (5)
Plakát k filmu Krvavý diamant

Krvavý diamant /2006

Režie: Edward Zwick

Hrají: Leonardo DiCaprio, Jennifer Connelly, Djimon Hounsou, Arnold Vosloo, Karl McMillan

Česká premiéra: 25.1.2007

USA premiéra: 8.12.2006

Na DVD od: 5.6.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Krvavý diamant

Tolik trailerů, tolik velkých filmů... občas to člověk přestává všechno stíhat. Dneska proto budeme zas jednou (leč po dlouhé době) za plagiátory sebe sama. (poctiví novinkáři prominou :-) O Edwardu Zwickovi, toho času pozorně sledovaném autorovi Posledního samuraje, jsme si totiž už párkrát povídali. I v souvislosti s jeho vzrůšem dobrodrůžem, jehož název možná zní na první poslech hrozivě, v reálu se však má pokorně držet lehké vyprávěcí noty. Snímek nás zavádí do afrického Sierra Leone roku 1999, kde zuří brutální občanská válka a zaměřuje se na postavu pašeráka (DiCaprio), který obchoduje s tzv. „krvavými diamanty“. Ty jsou v těchto těžkých časech nadmíru ceněnou komoditou, za kterou můžete pořídit jak pořádnou dávku zbraní, tak i nepočítaně žoldáků a ke všemu odhodlaných vzbouřenců. Obchody jsou nebezpečné, ale vynáší a vše jde jak na drátkách, dokud DiCaprio nepotká domorodého farmáře, jehož syn zmizel před nedávnem s jednotkou mladých revolucionářů. A do hry se navíc dostává legendami ověnčený diamant, jehož vlastník si pomocí si dokáže podmanit celé armády… Kdo k němu doběhne první? Zwick si kromě režijní stoličky načechral i tu scenáristickou, společně s Charlesem Leavittem, který má na svědomí výborný K-Pax.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Krvavý diamant

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Krvavý diamant

V době, kdy si Hollywood libuje v životopisných dramatech a přeslazených žánrových limonádách, přichází na scénu Edward Zwick, aby zasadil atraktivní herecké trio do nepřívětivého prostředí Afriky roku 1994. Krvavý diamant je v mnoha ohledech úplně stejný jako Zwickův předchozí film – Poslední samuraj: Přestože vypráví pouze o pár charakterech, jeho epická šíře v pozadí je nevídaná. Trvá dvě a půl hodiny, všichni zlí lidé v něm prozřou a je absolutně korektní, co se vyplňování hollywoodských ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Krvavý diamant


DVD a Blu-ray filmu Krvavý diamant

Zatím nevyšlo.


Související články

10.3.2017 17:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Únor 2017 Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
28.2.2017 09:17 Co chystá Angelina Jolie? Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
28.11.2016 12:38 Stallone loví zloděje Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
31.10.2016 11:27 Rambo dostane novou tvář Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
21.6.2016 10:07 Kdo natočí Přání smrti? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.