Krvavé pobřeží

Red Cliff

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (26)
Plakát k filmu Krvavé pobřeží

Krvavé pobřeží /2008

Režie: John Woo

Hrají: Tony Leung Chiu Wai, Takeshi Kaneshiro, Zhao Wei, Shido Nakamura, Jun Hu

Česká premiéra: 18.6.2009

USA premiéra: 20.11.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Krvavé pobřeží

V kostce: "Historický megaprojekt Johna Woo se vrací do 3. století, těsně před rozhodující bitvu o nadvládu nad Čínou. Co bitvě předchází? Kupodivu další bitvy... a trocha té politiky. Woo se vrátil domů, ale zůstal věrný akci, kterou tentokrát zinscenoval mezi šípy, meči a přilbami. Jeho opulentní lekce z dějepisu byla stvořena pro velké plátno. Takovou pastvu pro oči - tak velkolepou - v kinech zase pěkných pár let neuvidíme. Bohužel v kinech neuvidíte dvoudílnou verzi, leč o dvě hodiny kratší sestřih."

Galerie obrázků filmu Krvavé pobřeží


Recenze filmu Krvavé pobřeží

Cestu menšího zla je třeba volit nejen v politice. Občas vás situace na filmovém trhu dostane do úzkých, kdy není možno vykroutit se beze ztrát. Může za to sám John Woo, který netroškařil a svůj historický opus roztáhl přes čtyři a půl hodiny. A pak svolil k tomu, aby publikum nezatížené čínskou historií dostalo kompromisní verzi. Skoro o polovinu kratší!Jak už asi víte, nebo teď alespoň tušíte, za několik hodin si českou premiéru neodškrtne první díl Krvavého pobřeží, nýbrž mezinárodní sestř...

Číst celou recenzi

Říká se, že doma není nikdo prorokem. Ve filmové branži to ale zjevně neplatí, protože návraty velkých režisérů na rodnou hroudu nesou chutné plody. Hollywood ta slavná jména víceméně vyhnal - proto se třeba Paul Verhoeven nebo John Woo přesunuli tam, odkud vzešli, a ve svém přirozeném kulturním kontextu začali znovu tvořit. Verhoeven věnoval světu chválenou Černou knihu, John Woo si dal trochu na čas... ale není těžké pochopit proč. Z čínské půdy si totiž vydupal kolos těžko uvěřitelných roz...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Krvavé pobřeží


DVD a Blu-ray filmu Krvavé pobřeží

Zatím nevyšlo.


Související články

16.1.2017 23:32 Affleck vyhořel, Scorsese neoslnil, oscarovky sílí Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
8.1.2017 21:21 Star Wars se dotýkají miliardy, oscarovky nestačily Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
30.12.2016 15:06 Nejlepší filmy roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 75 příspěvků
7.10.2016 18:00 Nový plakát Johna Wicka 2 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
28.9.2016 16:00 Nové fotky z Johna Wicka 2 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

John Woo je legenda, ale bohužel hlavně díky starším filmům. V Hong Kongu spolu s Chow Yun-Fatem posunul akční filmy na novou úroveň, to samé se mu podařilo s kariérou jednoho belgického kopálisty a Tváří v tvář patří mezi nejlepší akční filmy devadesátých let. Posledních pár let ale o režisérovi není moc slyšet. Jeho scifi Výplata nebyl žádný komerční trhák a on se rozhodl vrátit se po letech zpátky domů. A vypadá to, že ho přivítali s otevřenou náručí. Na Red Cliff dostal úctyhodných osmdesát milionů dolarů a jak je v Číně dobrým zvykem i malou část armády (tzn. několik tisíc vojáků) pro davové scény. A o co že vlastně půjde? Red Cliff bude historický válečný film vycházející z nejen v Číně slavné série textů, které vznikly ve třetím století našeho letopočtu a vypráví o tom, jak se trojice panovníků řezala o to, kdo bude vládnout dnes nejlidnatější zemi světa. Woo usiloval u zfilmování téhle klasiky už několik let a i když se letos bude muset utkat s konkurenční adaptací, ve které se objeví například Andy Lau nebo Sammo Hung, nevypadá to pro něj zatím špatně. Herecké obsazení je plné těch největších asijských hvězd (škoda, že to nakonec nevyšlo s Chow Yun-Fatem) a Woo je víceméně záruka kvality. Snad si tedy jeho historický spektákl najde cestu i k nám.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.