Krvavá sklizeň

The Reaping

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (5)
Plakát k filmu Krvavá sklizeň

Krvavá sklizeň /2006

Režie: Stephen Hopkins

Hrají: Hilary Swank, David Morrissey, Annasophia Robb, Kimberly Whitfield, Johnny Rock

Česká premiéra: 26.4.2007

USA premiéra: 6.4.2007

Na DVD od: 3.10.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Krvavá sklizeň

Ať už se nám Gibsonovo Umučení Krista líbilo a nebo ne, nelze popřít, že v tradičně konzervativní Americe znamenalo skvělý tah na komerční branku. Účinně totiž přitáhlo i dosud resistentní křesťanské publikum (o filmu se mluvilo i z kazatelen, který film měl naposledy takovouhle reklamu?), jež na Bruce Willise nebo Quentina Tarantina nedostanete ani s příslibem hostie a doušku nejlepšího mešního vína. A tak si hollywoodští producenti z této štědré studnice nechtějí nechat ujít ani cent a obrušují scénáře do podoby, která bude přijatelná úplně pro všechny. Milovníkům hororů hlavní postava v podobě faráře nevadí přinejmenším od Friedkinova Vymítače ďábla, leč dosah filmu se může ještě zvětšit v okamžiku, kdy se nad ďáblovými úklady vítězí silou znovunalezené víry. Hlavní postavou The Reaping je bývalá křesťanská misionářka Katherine Morrissey (Hillary Swank), která po automobilové nehodě a následné tragické smrti všech členů rodiny přišla o víru. Kvůli vnitřnímu nesouhlasu s tzv. Boží vůlí se stala přesným opakem toho, co dělala až dosud: vystudovala religionistiku a psychologii, nyní jezdí po světě, vyvrací náboženské jevy a vysvětluje je vědeckým jazykem současnosti (čtenáři Jirotkova Saturnina si zde jistě vzpomenou na Společnost pro uvádění románových příběhů na pravou míru). Jednoho dne je pozvána na obhlídku městečka v Louisianě, kde se prý objevují stopy starozákonních ran, jimiž byli za trest postiženi Egypťané, kteří nechtěli propustit izraelský lid z otroctví. Jenže teď jimi trpí celá komunita. Annie při bádání postupně zjišťuje, že tentokrát si s pojmy jako "sugesce" nebo "davová psychóza" nevystačí a bez znovunalezené víry v pomoc shůry ve městě nic nezmůže. Na režiséra této taškařice - Stephena Hopkinse - by se kvůli filmům Predátor 2, Zděšení a Život a smrt Petera Sellerse pár měďáků vsadit dalo. Horší to je s výsledkem práce skvadry šesti scenáristů - Jacob Estes, Carey Hayes, Chad Hayes, Christopher Markus, Stephen McFeely, Brian Rousso - což většinou bývá znamením toho, že se razantně přepisovalo.

Autor: Shushika


Galerie obrázků filmu Krvavá sklizeň

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Krvavá sklizeň

Filmy z produkční dílny studia Dark Castle mají spoustu věcí společných: Jsou levné, dokáží pro sebe ulovit slavnou hvězdu (už podruhé s Oscarem!) a během pár týdnů s přehledem obrátí v pokladnách to, co do nich bylo vloženo. A málem bych zapomněl – bývají hloupé až na sousedovic půdu, producenti přitom paradoxně mívají štěstí na výběr režiséra, který film pozvedne alespoň na řemeslně zvládnutou hloupost. Pokud toužíte po srovnání s něčím konkrétním, přímo se nabízí Gothika, kterou Mathieu K...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Krvavá sklizeň


DVD a Blu-ray filmu Krvavá sklizeň

Zatím nevyšlo.


Související články

18.2.2017 00:30 První reakce: Logan Rubrika: Novinky Diskuze: 11 příspěvků
13.11.2016 21:25 Strange porazil Příchozí, Hacksaw Ridge má výdrž Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
20.6.2016 15:50 TZ: Recap bitevního dílu Hry o trůny Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
3.4.2016 12:38 Víkendový výplach #343 o Batmanovi a robotech Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
7.1.2016 13:50 První teaser: 2. série Daredevila Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.