Kronika rodu Spiderwicků

The Spiderwick Chronicles

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (26)
Plakát k filmu Kronika rodu Spiderwicků

Kronika rodu Spiderwicků /2008

Režie: Mark Waters

Hrají: Freddie Highmore, Mary-Louise Parker, Nick Nolte, Joan Plowright, David Strathairn

Česká premiéra: 20.3.2008

USA premiéra: 14.2.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Kronika rodu Spiderwicků

V kostce: "Trojice sourozenců s pomocí podivné knihy objeví svět, o kterém si mysleli, že neexistuje. Avšak ne všichni jeho obyvatelé jsou přátelští. Ideální rodinná podívaná, která nabízí napětí, akci, humor, solidní herce a velmi dobré režisérské řemeslo. Škoda, že si scénář vybere velmi slabou dvacetiminutovku, při které slabší povahy možná usnou. I tak ale rozhodně návštěva kina s rodinou stojí za zvážení. "

Galerie obrázků filmu Kronika rodu Spiderwicků


Recenze filmu Kronika rodu Spiderwicků

Kroniku rodu Spiderwicků předchází pověst velmi povedeného dětského filmu. I přes relativní komerční neúspěch se o ní mluví jako o citlivě natočeném a napínavém příběhu, který si užije celá rodina. Jsou však její kvality opravdu tak vysoké, nebo nám jen stačí vidět film, jenž není úplně špatný? Po zklamání z Eragona a Zlatého kompasu se zkrátka fanoušci fantasy potřebují chytit něčeho, co jim ukáže, že jejich oblíbený žánr má ještě co nabídnout. Adorovat Marka Waterse a stavět mu trůn vedle P...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Kronika rodu Spiderwicků


DVD a Blu-ray filmu Kronika rodu Spiderwicků

Zatím nevyšlo.


Související články

8.1.2017 21:21 Star Wars se dotýkají miliardy, oscarovky nestačily Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
23.12.2016 11:00 Po Příchozích do vesmíru Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
16.8.2016 13:00 FOTO: Klaun Pennywise z hororu To Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
14.7.2016 00:30 První fotka z Kingova hororu To Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
7.7.2016 18:00 Téma: TOP 11 hollywoodských historek z natáčení Rubrika: Novinky Diskuze: 50 příspěvků

Na obzoru   (autor: k0C0UR)

Pokud nějaké filmy vydělávají – tedy přijde se s něčím, co se proti všem předpokladům líbí a lidé na to chodí -, snaží se konkurenční tvůrci svézt na komerční vlně spolu s nimi a tvořit snímky pokud možno podobné. A protože dneska letí fantasy pro děti, i filmaři sypou a budou sypat fantasy pro děti. Koncept této adaptace knižní předlohy zní asi takto: Čtveřice členů rodiny Graceů – malý Jared, jeho bratr Simon, sestra Mallory a jejich matka -, stihnutá předčasným odloučením otce, se po smutečních peripetiích rozhodne uklidit z New Yorku na venkov. Kdesi za sedmero horami a sedmero řekami uprostřed voňavého lesa jim prapradědeček Artur v rámci chatrné pozůstalosti tenhle klid nabízí. A protože jde o dům opuštěný a my jsme ve filmu, jde přirozeně o místo plné záhad a tajů, které obvykle nemají místo v životě normálních smrtelníků. Nejdříve se rodině začnou záhadně ztrácet věci, z čehož ostatní viní Jareda, jakožto nejmladšího a tedy potenciálně nejméně rozumného. A Jared v mezičase mezi samotářským trucem a tichými rodinnými večeřemi nalézá spoustu artefaktů a listin, které tu prapradědeček zanechal pro příští generace. Tam a zpět prochází zejména tajuplnou knihu, na které je výslovně napsáno, abyste ji nečetli, pokud se nechcete dostat do průšvihu. Co s takovou knihou? Samozřejmě přečíst. A Jared najednou zjistí, že vidí věci, které nikdo jiný nevidí. Příšery, kouzla, věci nemožné. Naštěstí včas přesvědčí rodinu, že je to všechno pravda a pospolitá síla se postaví pradávnému zlu, které sužuje okolní pahorkatinu již odnepaměti.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.