Královna

The Queen

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Královna

Královna /2006

Režie: Stephen Frears

Hrají: Helen Mirren, Michael Sheen, James Cromwell, Sylvia Syms

Česká premiéra: 15.2.2007

USA premiéra: 6.10.2006

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Královna

Za slávu se platí. Za slávu a lásku se platí tím nejcennějším. Lady Diana, která díky svému předčasnému úmrtí už navždy bude jen lepou slečnou z televize, pomáhající beznohým, podvyživeným a jinak trpícím dětem, nikdy nepřijala zkostnatělá pravidla královské famílie, ani se nehodlala smířit s tím, že ve vlhkých snech prince Charlese bude jednou provždy figurovat jeho dlouholetá „známá“ Camilla. Namísto pokory a smíření se s danou situací zvolila vlastní cestu, což jí posléze, po nechvalně proslulé honičce s novináři, stálo i další roky pozemské pouti. Film Stephena Frearse se nebude zabývat tím, jestli za havárií limuzíny s Dodi Al Fayedem stál komplot tajných služeb nebo nedej bože příkaz královské rodiny; Frears se namísto konspiračních teorií ponoří do intimity vztahu mezi královnou Alžbětou II. a ministerským předsedou Tony Blairem (ano, i tak vysoce sledovaný vztah může mít svou intimitu) a zrekonstruuje tak názorové tahanice bezprostředně po Dianině smrti. Je skon Lady Di věcí veřejnou, anebo ryze soukromou tragédií královské rodiny, k níž se není třeba halasně vyjadřovat?

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Královna

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Královna

Ještě nebyly ani vyhlášeny nominace, a přesto je o dvou oscarových laureátech de facto rozhodnuto. Ani Martin Scorsese nemá takovou šanci sáhnout si na pozlacenou sošku jako Forest Whitaker za Posledního skotského krále a Helen Mirren za Královnu. Klasická metamorfóza se silným nánosem make-upu, tělesného popření sebe sama a herectvím přizpůsobeným „předloze“ za mořem vždycky letěla. Teď sledujeme boom jak dokládají všemožné pocty pro Capoteho, Raye nebo Kidmanovic Virginii Woolfovou. Díky He...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Královna


DVD a Blu-ray filmu Královna

Zatím nevyšlo.


Související články

28.2.2017 09:17 Co chystá Angelina Jolie? Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
1.2.2017 00:10 Nicole Kidman si zaplave s Aquamanem Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
18.11.2016 11:02 Harley Quinn se vrátí Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
11.10.2016 10:27 Disneyovka od krále britských gangsterek? Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
10.10.2016 00:33 Dívka ve vlaku porazila Burtona i oscarové želízko Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.