Královna Alžběta: Zlatý věk

Elizabeth: The Golden Age

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (24)
Plakát k filmu Královna Alžběta: Zlatý věk

Královna Alžběta: Zlatý věk /2007

Režie: Shekhar Kapur

Hrají: Cate Blanchett, Geoffrey Rush, Jordi Molla, Clive Owen

Česká premiéra: 22.11.2007

USA premiéra: 12.10.2007

Na DVD od: 10.3.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Královna Alžběta: Zlatý věk

Vzpomínáte na Královnu Alžbětu? Velkofilm Shekhara Kapura svého času soupeřil s podobně laděným Zamilovaným Shakespearem a prohrál oscarový souboj 7:1. Teď dozrál čas na reparát a tak si znovu připomene zlaté období vlády Alžběty I. Vrací se pan režisér, vrací se Cate Blanchett v roli královny a Geoffrey Rush jako Sir Francis Walsingham. Nás by měl však zajímat jiný význačný muž v přítomnosti nejmocnější dámy Anglie. Ta má dost práce se španělských králem Filipem II., který chce Anglii znovu obrátit na katolickou víru, ale přesto si najde čas na nový milostný objekt - Sira Waltera Raleigha. Slavný mořeplavec vyhrál v 16. století "letenky" do Ameriky a přivezl odtamtud brambory a tabák. A pokud máte v kapse bramboru a hulíte jako továrna, je jasné, že se do vás musí královna zamilovat. I když... možná by pomohlo, kdybyste při tom vypadali alespoň trochu jako Clive Owen. Problém je v tom, že Alžběta zaslíbila své tělo Anglii a tak musí vymyslet, jak si Raleigha udržet i bez sexu. A jako by tohle samo o sobě nestačilo, v zákulisí si začnou jisté osoby dělat nároky na trůn. Královna tak bude muset předvést pořádný kus odvahy i rozvahy, aby si svou pozici udržela. Podaří se jí to? Jestli jste měli z dějepisu jedničku, možná už víte odpověď. My ostatní si počkáme do října 2007.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Královna Alžběta: Zlatý věk

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Královna Alžběta: Zlatý věk

Pokud chcete vědět, o čem byl v renesanční Anglii tzv. zlatý věk, nechoďte do kina a raději se na pár hodin zavřete do Klementina nebo si zabrouzdejte na wikipedii. Film Shekhara Kapura vám to totiž neřekne. Z dvorních interiérů se do „normálního světa“ prakticky nedostaneme a žádná z postav nemá nijak zvlášť „zlaté parametry.“ Snímek je holt o něčem úplně jiném, a v momentu, kdy začíná období zdůrazněné druhou půlkou názvu, paradoxně končí. Těžko říci, zda je mimoňský název rafinovaný zá...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Královna Alžběta: Zlatý věk


DVD a Blu-ray filmu Královna Alžběta: Zlatý věk

Zatím nevyšlo.


Související články

15.3.2017 17:00 Téma: 10 důvodů, proč se těšit na další Rychle a zběsile Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků
14.3.2017 13:00 Kdo natočí druhého Supermana? Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
11.3.2017 02:00 Deadpool má novou parťačku Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
28.2.2017 09:17 Co chystá Angelina Jolie? Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
26.2.2017 17:00 Zemřel Bill Paxton z Vetřelců a Titanicu Rubrika: Novinky Diskuze: 33 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.