Krajina přílivu

Tideland

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)
Plakát k filmu Krajina přílivu

Krajina přílivu /2005

Režie: Terry Gilliam

Hrají: Jodelle Ferland, Janet McTeer, Brendan Fletcher, Jeff Bridges, Jennifer Tilly

Česká premiéra: 13.7.2006

USA premiéra: 13.10.2006

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Krajina přílivu

V nedávné bleskovce z tiskovky s Terrym Gilliamem jsme citovali režisérovo potěšení, že si po „osmdesátimilionové megaprodukci mohl vychutnat natáčení o čtyřech postavách, jednom baráku a poli pšenice.“ Řeč byla o dramatu Tideland, po patáliích s Grimmy nedočkavě vyhlíženém projektu, v němž by se Gilliam měl vrátit od takřka „vanhelsingovské“ akce ke svým kořenům. Mnohdy depresivním, zaprášeným a výstředním, ale v nepřítulných kulisách stejně tak i cituplným filmovým vizím, které vždy nadchnou přinejmenším osobitostí. Alenka v říši divů nebo Čaroděj ze země Oz pro nové tisíciletí a na tripu - tak by alespoň podle prvních ukázek mohly znít propagační fráze pro Gilliamovu novinku, v níž se pod křídla mistra navrací Jeff Bridges z Krále rybáře, aby jako dospělá opora sekundoval mladičké Jodelle Ferland, jejíž dětský úsměv slouží k seznámení s dívenkou jménem Jeliza-Rose. Nebaví ji užírat se sociální hrůzou, v níž vyrůstá, a proto sní, vymýšlí a propadá se do svých fantazií, jež jí nabízejí svět mnohem krásnější, barvitější, ale hlavně co do existenciálních možností nekonečný.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Krajina přílivu

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Krajina přílivu

Návraty guruů bývají o to svízelnější, oč víc jsou očekávané. Možná jste právě zbystřili pozornost a honí se vám hlavou, co všechno může těch několik slov znamenat. Film Terryho Gilliama a tak dvojznačná první věta recenze? Opravdu TOHO Gilliama, co natočil Brazil, Král rybář, 12 opic či tak krásně nedotočil Dona Quijota a zbyl z toho jeden z nejsilnějších dokumentů o nezdolnosti snu a marnosti lidského snažení? Toho Gilliama, o kterém před rokem a půl kolovaly zvěsti zneuznaného tvůrce, kter...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Krajina přílivu


DVD a Blu-ray filmu Krajina přílivu

Zatím nevyšlo.


Související články

27.4.2016 14:00 Téma: Kam kráčíš, kinozážitku? Rubrika: Novinky Diskuze: 117 příspěvků
22.3.2016 09:53 7 filmů režiséra Ondřeje Cikána Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
5.7.2011 19:30 Televizní Tipy 5.7. - 11.7. 2011 a MZ Talk Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
15.11.2010 02:28 Vetřelci ani Denzel nezastavili Megamysl Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
13.2.2010 12:30 Kevin Costner a jeho Malá válka Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.