Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (6)
Plakát k filmu Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy /2008

Režie: Jan Tománek

Hrají: Jiří Lábus, Mahulena Bočanová, Viktor Preiss, Miroslav Táborský

Česká premiéra: 16.10.2008

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

V kostce: "První český 3D odpad. Poslal bych na to děti, ale žádné nemám. Poslal bych na to kamarády, ale na to si jich moc vážím. Poslal bych na to režiséra, protože to asi ještě neviděl. Ale proč se namáhat. Vy jděte na 96 hodin a tohle... tohle ať táhne třeba do..."

Galerie obrázků filmu Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

Psát Kozí příběh s dvoutýdenní přestávkou po projekci už není taková zábava. Čirá nenávist pomalu vyprchává, děsivé obrazy, vypálené do mé duše, chladnou a milosrdná paměť je zahazuje tím příjemnějším (upoutávky na třetího Kurýra odvedly v tomto směru velký kus práce). I tak je ale o čem psát, protože, jak už jste asi slyšeli, Kozí příběh je prvním českým 3D animákem. Skoro každý, kdo se v českém filmu chlubí nějakým prvenstvím, to má těžké, ale tentokrát vskutku nejde o strach z nového a nev...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Kozí příběh - Pověsti staré Prahy


DVD a Blu-ray filmu Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

Zatím nevyšlo.


Související články

31.3.2017 20:00 Téma: 50 filmů před Star Wars, které musíte vidět (2/5) Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
25.3.2017 12:00 Ubertéma: Co čekat od nového Vetřelce? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
23.3.2017 09:30 Na co do kina: 7 originálních březnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
21.3.2017 09:36 Tony Stark vs. mluvící zvířátka Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
16.3.2017 17:19 První reakce: Atomic Blonde Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků

Na obzoru   (autor: k0C0UR)

Také je vám při sledování produkce Pixaru či studia Dreamworks občas líto, že Češi nemají svůj 3D animák? Hlavu vzhůru. Tuzemské uskupení grafických mágů pod zaštiťujícím názvem Art And Animation studio se rozhodlo být v tomhle neprobádaném moři první rybou. Bez jakékoliv účasti státní podpory a po desítkách měsíců programových testů začalo v květnu natáčení animáku s názvem Kozí příběh – pověsti staré Prahy. O co jde a co ta Koza? V rámci zamotaného příběhového klubka je jedním z hlavních charakterů, které upadly do spárů gotické Prahy a snaží se v ní vyžít a poprat se s jejími nástrahami, jak nejlépe umí. I když na Kozu padá velká tíha zodpovědnosti v souladu s vypíchnutím v názvu filmu, tím opravdovým hrdinou bude spíše její platonická láska a majitel v jedné osobě, Kuba. Kuba přišel do Prahy za prací (stavba Karlova mostu) a po malých rozkoukávacích peripetiích se bryskně zamiloval do Mácy. Koza je smutná a dívka okamžitě zafunguje jako suché chrastí pro zažehnutí žárlivého plamenu, jaký lidský svět neviděl… Vedle tohoto vyhroceného milostného trojúhelníku působí až přímo kontrastně faustovská linie o chudém studentovi Matějovi, kterému se tak moc zachtělo mamonu a věčné slávy, až upsal svou duši ďáblu a… dál už si to všichni pamatujeme ze škol ;). Každý správný animák má dle nepsaných zvyklostí i spoustu vedlejších linií, a tak i tady budou k vidění více či méně podstatné osudy lidiček úzkostlivě stylizované metropole v rámci nepřeberného množství staropražských legend a pověstí. Tomu odpovídá i striktně ponuré vizuální ladění, které má středověkou Prahu vyvést v barvách, v jakých by je možná viděla temná strana Aloise Jiráska, zvládala-li by v potřebném měřítku počítačovou animaci. Žánrově je však Kozí příběh primárně vymezen jako úsměvná komedie s nadhledem, kteréžto spojení mi vzhledem k nastíněné atmosféře zní docela slibně. Premiéra je plánována na jaro roku 2008, což je sice z dnešního pohledu ještě v mlžném oparu nedohledna, ale… už je to nějaké konkrétní datum a tudíž se ledy v českém rybníčku opravdu hýbají. Držíme palce, držte je taky.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.