Koření života

No Reservations

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)
Plakát k filmu Koření života

Koření života /2007

Režie: Scott Hicks

Hrají: Catherine Zeta-Jones, Aaron Eckhart, Abigail Breslin, Patricia Clarkson, Jenny Wade

Česká premiéra: 13.9.2007

USA premiéra: 27.7.2007

Na DVD od: 23.1.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Koření života

Catherine Zeta-Jones má sice ve své filmografii zajímavé filmy, ale role v klasické romantické komedii jí pořád chybí. Nejblíže k ní měla asi ve filmu Všechny moje lásky, ale její sebestředná potvora Charlie se klasické žánrové hrdince nepodobala ani trochu. Ve svých osmatřicet (že na to nevypadá?) se tedy rozhodla zkusit to napravit. V No Reservations si zahraje špičkovou kuchařku, která má čas akorát tak na práci, ale jednoho dne se musí postarat o svou malou neteř. A to by jí samozřejmě během následujících devadesáti minut mělo pomoci najít nový smysl života a skončit v objetí Aarona Eckharta. V romantických komediích nevadí, že příběh má v sobě jen stopové množství originality, ale záleží na tom, jak to bude držet pohromadě. Dva sympatičtí lidé v hlavních rolích tu jsou, malá Abigail Breslin zanechala po Malé Miss Sunshine také pozitivní dojem a Scott Hicks sice už šest let nic nenatočil, ale rozhodně nepatří k režisérům, kteří by svou práci flákali. S romantickou komedií však zatím žádné zkušenosti nemá. Pokud to Zeta-Jonesové a Eckhartovi dohromady bude dobře šlapat a Hicks se z dramat o psychicky nemocných pianistech přeorientuje na optimističtější vlnu, nemuselo by to být vůbec špatné. Držíme palce, ať se cestou na plátno nic zásadního nepokazí. Byla by to škoda.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Koření života

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Koření života

Každý žánr má svoje pravidla a pokud režisér chce, aby jeho film fungoval, musí se jich držet. V akčních filmech má být na konci scéna, ve které toho vybouchne zdaleka nejvíc, u hororu by měla atmosféra gradovat a čím víc se blíží závěrečné titulky, tím nápaditější by měla být úmrtí vedlejších postav. Romantické filmy mají taky svoje pravidla a možná i nejpřísnější. Koření života se jich však nedrží. A je to škoda. Scott Hicks totiž neexperimentoval s žánrem a nešel ve stopách Richarda Li...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Koření života


DVD a Blu-ray filmu Koření života

Zatím nevyšlo.


Související články

31.3.2017 20:00 Téma: 50 filmů před Star Wars, které musíte vidět (2/5) Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
23.3.2017 09:30 Na co do kina: 7 originálních březnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
21.3.2017 13:47 První dojmy: sci-fi Život Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
1.3.2017 17:31 Záznam MZ Live #94 o Loganovi a Vetřelci 5 Rubrika: Novinky Diskuze: 57 příspěvků
1.2.2017 16:37 Dennis Villeneuve natočí Dunu Rubrika: Novinky Diskuze: 28 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.