Kong: Ostrov lebek

Kong: Skull Island

Plakát k filmu Kong: Ostrov lebek

Kong: Ostrov lebek /2017

Režie: Jordan Vogt-Roberts

Hrají: Tom Hiddleston, Brie Larson, Samuel L. Jackson, John C. Reilly, Toby Kebbell

Česká premiéra: 9.3.2017

USA premiéra: 10.3.2017

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (17)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (1)

Trailer 3

Kong: Ostrov lebek: Trailer 3 Kong: Ostrov lebek: Trailer 3 Kong: Ostrov lebek: Trailer 3

BACHA NA SPOILERY...

Kampaň Ostrova lebek toho už teď proflákla příliš, takže poslední trailer ideálně vynechte. Střihač totiž vyškrábnul tu hrstku "velkých" záběrů, které filmu ještě zbyly, a nasypal je do zdaleka nejslabší a vyloženě divné upoutávky. Návrat King Konga se doteď tvářil jako stylové, hravé a našlápnuté retro. Finální trailer ho ale překrucuje do málem nepříjemného popcornu bez jakékoliv zábavy, což je zhruba opak toho, co vás čeká v kině. Ano, vizuálně to je pořád nádhera. Něco mi ale říká, že by tenhle průměr guláš šlapal lépe snad s jakýmkoliv hudebním doprovodem.


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (55)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (42)

Trailer 2

Kong: Ostrov lebek: Trailer 2 Kong: Ostrov lebek: Trailer 2 Kong: Ostrov lebek: Trailer 2

Jak se to říká... tímhle ta kampaň měla začít? Už mnohokrát se stalo, že velký film vybalil trumfy příliš pozdě a pak mu to uškodilo na tržbách. A právě tohle tuším u King Konga, jehož nová upoutávka je přesně tou epickou řežbou, které měla rotovat v kinech už tři měsíce. Jistě, finální trailer mění zbytečně často rytmus - jako by si Warneři pořád nemohli vybrat, přes co film vlastně chtějí prodat. O samotě ale všechno funguje na jedničku a poslední minuta je vyložená lahůdka, která naplno těží Kongův potenciál. V jádru to samozřejmě znamená, že byste měli rychle utéct pryč - nových záběrů je vážně hafo. Pokud jste ale stále na pochybách, jestli má Ostrov lebek smysl, tohle by vás mělo dokonale vyléčit.


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (40)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (8)

International trailer

Kong: Ostrov lebek: International trailer Kong: Ostrov lebek: International trailer Kong: Ostrov lebek: International trailer

Kostrbatější už to být nemohlo, ale i tak mi to stačí na čtyři hvězdy. Celá prostřední část, v níž se baví Jackson s Goodmanem a trailer do toho sází monstra, totiž šlape jako na drátkách a nenechá člověka vydechnout. Kong je v tomhle pojetí úderný a umí vytasit působivý záběr, nejdůležitější je ale pocit, že to nebude prázdný CGI fest. Jistě, samotný opičák má hned několik momentů, z nich trčí jedničky a nuly. Herci však budí dojem, že nás čeká poctivá dobrodružná jízda, a i když je to celé recyklát na druhou, pořád si ho dám radši než řadu spotřebních sci-fi/fantasy konkurentů. To lákání na duel s Godzillou tu samozřejmě být nemuselo. I s ním se ale jedná o cizokrajnou trefu, která se prostě ubírá správným směrem.


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (74)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (24)

Trailer

Kong: Ostrov lebek: Trailer Kong: Ostrov lebek: Trailer Kong: Ostrov lebek: Trailer

Kdybych napsal, že mě to totálně odvařilo, tak bych asi kecal. Minulé upoutávky fungovaly o něco lépe, protože sázka na atmosféru vždycky bude víc než humory s Johnem C. Reillym. I takhle je ale nový Kong plnotučným, byť trochu okoukaným popcornem, jenž by nám v březnu mohl udělat velkou radost. Čímpak? Za mě především postavami. Digitální monstra jsou fajn, ale daleko víc mě zajímá, co budou v tomhle světě provádět Hiddleston, Jackson nebo Goodman. Brie Larson je zatím podivně upozaděná (sepisování peticí je nejspíš za rohem) a Kebbell s Hawkinsem nijak nevyčuhují. Už v pár záběrech ale vládne třeba Shea Whigham (Nuckyho brácha z Boardwalk Empire) a vůbec je tahle expedice lehce našlápnutější než parta od Petera Jacksona. Takže... na 4* hvězdy to je a pevně doufám, že se obsazení nabralo spíš scénářem než tučnými šeky.


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (44)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (14)

Japonský teaser

Kong: Ostrov lebek: Japonský teaser Kong: Ostrov lebek: Japonský teaser Kong: Ostrov lebek: Japonský teaser

Čingikon bude dobrej. Tomu věřím jako máločemu. I ty tři nové záběry z úderného japonského teaseru - jenž je v reálu přímočarou půlminutkou avizující, že studio zodpovědné za solidní návrat Godzilly oživuje další legendární monstrum - vám pod srandovně dramatickým hlasem nadšeného japončíka připomenou, že některé restarty prostě dávají smysl. Zvlášť když mají koule. Pořád mě baví ta originální blockbusterová stylizace, to neokoukané dobové zasazení nebo pestré barevné schéma. Samá lákadla... a to to hlavní nejspíš čeká až v kině.

 


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (112)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (35)

Comic-Con trailer

Kong: Ostrov lebek: Comic-Con trailer Kong: Ostrov lebek: Comic-Con trailer Kong: Ostrov lebek: Comic-Con trailer

Naposledy to Peter Jackson zkusil tradičně a s úctou, Jordan Vogt-Roberts (jehož Kings of Summer jsem dokoukal před pár minutami a je to skvělý) jde jinou cestou. A zatím dobrý. Zatím hodně dobrý. Už před nedávnem stačil slíbit, že jeho Kong bude fakt gigant a zdá se, že nekecal. Opičáka si sice moc neužijeme a logicky si ho tvůrci šetří do dalších upoutávek, nebo až do filmu – podobně jako nedávno s Godzillou – ale když někdo umí sestřelit vrtulník stromem, tak si zkrátka trochu té úcty zaslouží. Zasazení do sedmdesátek je originální a zároveň stylové, spousta známých ksichtů potěší, atmosféra graduje a Samuel L. Jackson tu bude za drsňáka, kterému by Nick Fury chodil v neděli ráno pro rohlíky. Pár záběrů a vysvětlovačka Johna Goodmana navíc naznačují, že by mohlo těch potvor a velkých věcí být víc. Jako první ochutnávka a lákadlo na poctivou velkolepou dobrodružnou jízdu skvělá práce.  


© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.