Kmotr

The Godfather

V.I.M.
Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)
Plakát k filmu Kmotr

Kmotr /1972

Režie: Francis Ford Coppola

Hrají: Marlon Brando, Al Pacino, Diane Keaton, James Caan

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Kmotr

U filmů, které jsou na filmových databázích v první desítce a jsou už více než třicet let adorovány nespočetnými diváky, máte tu nevýhodu, že cokoliv o nich řeknete nebo napíšete, už někdy někdo někam zvěčnil. Což na druhou stranu neznamená, že je na místě jen chvála a citoslovce uznání. Mnohé ve své době přelomové filmy své novátorství, která předběhlo dobu, kdesi na trati ztratily a dnes už jen zaclánějí. Což naštěstí není případ trojdílného epického díla režiséra Francise Forda Coppoly, Kmotr, u nějž se nedokážete rozhodnout – a je to tak dobře – zda je lepší nebo horší než jeho oslavované válečné drama Apokalypsa, na něž se ročníkové práce a diplomky píšou přibližně stejně často. Kmotr líčí vzestupu sicilské mafiánské rodiny Corleonů, která dokáže v Americe tahat za ty správné nitky, aby mezi ostatními klany vynikla. Coppola detailně líčí vztahy v klanu, způsoby, jimiž bossové dosahují svých cílů, předávání tradic z otce na syna i každodenní okamžiky, kdy se zdánlivě nic neděje, aby se později ukázalo, že šlo o naprosto zlomovou chvíli, která rozhoduje o bytí a nebytí. Při tom měl ku pomoci mnoho skvělých herců, kteří podávali své životní výkony. První díl mafiánské ságy Kmotr (další následovaly 1974, 1990) tedy po právu získal Oscara v kategorii Nejlepší film. Možná se teď ošíváte… ale před 35 lety to ještě byla záruka kvality.

Autor: Shushika


Galerie obrázků filmu Kmotr

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Kmotr

Zatím nevyšla recenze filmu.


Trailery a klipy filmu Kmotr

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Kmotr

Zatím nevyšlo.


Související články

21.1.2017 10:00 Cameron chystá dalšího Terminátora Rubrika: Novinky Diskuze: 35 příspěvků
16.11.2016 13:00 7 filmů režiséra Jana Bártka Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
19.10.2016 07:57 7 filmů režiséra Davida Kočára Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
2.7.2016 12:00 Téma: Terence Hill a Bud Spencer: Dvě mlátičky mezi nebem a peklem Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
5.2.2016 16:00 Filmové klasiky v českých kinech Rubrika: Novinky Diskuze: 30 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.