Klíč

The Skeleton Key

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Klíč

Klíč /2005

Režie: Iain Softley

Hrají: Kate Hudson, Peter Sarsgaard, John Hurt, Gena Rowlands

Česká premiéra: 25.8.2005

USA premiéra: 12.8.2005

Na DVD od: 26.4.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Klíč

Caroline je mladá, ochotná a naivní, takže když zahlédne v novinách inzerát, který hledá pečovatelku, ochotnou vyrazit X mil od civilizace do hlubokého hvozdu a tam se v tajemném domě s tajemnou majitelkou starat o jejího nemohoucího muže, ani na chvíli nezaváhá. Domorodci jí sice varují, že v okolí se praktikují různé čarodějnické rituály, včetně pití nejrůznějších tělesných tekutin a dalších zvrhlostí, ale to Caroline nikterak nerozhází. Starost o bližního svého je přece přednější. Brzy se však začne ukazovat, že pacient možná není v invalidním stavu tak úplně dobrovolně a tajemný dům skrývá nejedno tajemství. Caroline dostane od majitelky starý kostěný klíč, který umí otevřít všechny místnosti, do některých ale není radno koukat. Scénář ke strašidelnému hororu napsal Ehren Kruger, který se v žánru etabloval oběma remaky Kruhu nebo thrillerem Miluj bližního svého, režie byla svěřena Iainu Softleymu (K-PAX), což je vcelku zajímavá kombinace. Přes nové horory v poslední době není skoro vidět, tenhle se ale trochu vymyká teenagerskému modelu. Jsme zvědaví.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Klíč

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Klíč

Tohle léto si producenti řekli, že nás horory přímo zasypou. Hned z fleku mě napadají tři tituly jen za poslední měsíc a možná bych napočítal i víc, kdybych nebyl tak líný ;). Věc se má každopádně tak, že i když je pořád na co koukat, kvantita většinou převyšuje kvalitu. Originalita začíná být totiž těžce nedostatkovým zbožím. Pokud netočíte remake, těžko máte šanci něčím výrazným zaujmout. Vrazi s hákem místo ruky nikoho nebaví, strašidelné domy už nejsou strašidelné a na hlasy ze záhrobí ni...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Klíč


DVD a Blu-ray filmu Klíč

Zatím nevyšlo.


Související články

10.12.2016 21:05 Rozhovor s autorem Vyšehradu Jakubem Štáfkem Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
8.1.2016 11:22 Ready Player One má záporáka Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
28.10.2015 18:00 Téma: Bráchové u filmu Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
27.8.2015 21:00 MoneyZone: Pokoří Star Wars Jurský svět? Rubrika: Novinky Diskuze: 62 příspěvků
27.6.2015 14:00 TOP 11: Největší hollywoodské hvězdy současnosti Rubrika: Novinky Diskuze: 75 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.