Kletba bratří Grimmů

The Brothers Grimm

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Kletba bratří Grimmů

Kletba bratří Grimmů /2005

Režie: Terry Gilliam

Hrají: Matt Damon, Heath Ledger, Monica Bellucci

Česká premiéra: 10.11.2005

USA premiéra: 26.8.2005

Na DVD od: 14.3.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Kletba bratří Grimmů

Je tomu už sedm let, co ztřeštěný vizionář Terry Gilliam vypustil mezi diváky hotový film. Je to tvrzení smutné vzhledem k tomu, jakými tenhle chlapík překypuje nápady a elánem, i přesto že mu osud a studia vytrvale kladou do cesty skutečně vypečené pasti. O tom, jaká smršť přírodních i jiných katastrof ho stihla při natáčení jeho vysněného projektu Muž, který zabil Dona Quijota, jsme se mohli přesvědčit před nějakým tím měsícem v dokumentu Ztracen v La Mancha. A nebyla to podívaná příjemná. Gilliam se nicméně z krize otrkal a slavnostně ohlásil, že bude točit Bratry Grimmy. Přestože nalil vodu do mlýna všem přesvědčeným skeptikům, podařilo se mu na svou loď nalákat hvězdy formátu Matta Damona, Heatha Ledgera a Monicy Bellucci (ale i Miroslava Táborského a Tomáše Hanáka ;), sbalil si svých pět švestek a vyrazil do srdce Evropy. K nám. A začal točit příběh nejslavnější bratrské dvojice, která do našich ztemnělých pokojíků pod kužel lampičky nad postelí přinesla tolik pohádek, že byste s nimi vytapetovali čtyřpatrový panelák ;). Nejde však o příběh životopisný, takže na dodržení faktických přesností předem zapomeňte. Ostatně znáte Gilliama. Je zasněným vypravěčem rozmáchlých příběhů, kde se rovina reality mísí s fantastičnem tak často, jak je to jen možné. Takže si na bratry připravil skutečnou lahůdku: Hodil je do světa, který sami stvořili. Nechává je bojovat s duchy a rytíři, které je napadli v nejlepším rozmaru při koupeli ve vaně a potkávat se spanilými hrdinkami, jejichž oblé parametry se v mysli zrodily tamtéž ;). A nechá je prožít našlapané non-stop dobrodružství, které si nezadá s ničím, co jste dosud viděli (ať už to znamená cokoliv ;). Jdete do toho?

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Kletba bratří Grimmů

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Kletba bratří Grimmů

S novým filmem Terryho Gilliama to vypadalo různě a jeden čas si ho dokonce producenti zamknuli v trezoru a dělali na Terryho dlouhý nos. Vůbec bych se nedivil, kdyby se po Ztracen v La Mancha objevilo za pár let něco na způsob Ztracen v Ledči, protože i tam se natáčelo... Kletba bratří Grimmů je hodně svérázným převyprávěním starých legend, které ze zaprdnutých německých spisovatelů dělají mazané podvodníčky, kteří si přivydělávají objížděním německých i francouzských vesnic (Němci opět oku...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Kletba bratří Grimmů


DVD a Blu-ray filmu Kletba bratří Grimmů

Zatím nevyšlo.


Související články

31.12.2017 20:04 TOP 11: Nejpohodovější písničkové soundtracky Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
28.12.2016 15:00 Nejhorší filmy roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 33 příspěvků
27.12.2016 19:50 Zemřela Carrie Fisher, princezna Leia ze Star Wars Rubrika: Novinky Diskuze: 25 příspěvků
16.11.2016 13:00 7 filmů režiséra Jana Bártka Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
30.9.2016 10:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Září 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.