Kdopak by se vlka bál

Kdopak by se vlka bál

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Kdopak by se vlka bál

Kdopak by se vlka bál /2008

Režie: Maria Procházková

Hrají: Jitka Čvančarová, Pavel Řezníček, Martin Hofmann, Marek Taclík

Česká premiéra: 4.12.2008

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: 14.9.2009

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Kdopak by se vlka bál

V kostce: "Jak asi vypadá rodinná krize z pohledu holčičky předškolního věku? Velmi zajímavě. Kdopak by se vlka bál? je technicky, herecky i scénáristicky na evropské úrovni a ukazuje, že český film se nemusí automaticky rovnat nudě, kterou většinou vídáme v kinech. "

Galerie obrázků filmu Kdopak by se vlka bál


Recenze filmu Kdopak by se vlka bál

Co chybí českým filmům? No bylo by toho víc, ale z těch nejdůležitějších věcí to jsou určitě kvalitní scénáře, režiséři, kteří se nebojí moderního přístupu a především snaha natočit něco, co nebude jen malé, hezké a české. Pokud mohu mluvit sám za sebe, ta poslední zmíněná „pepíkovatost“ mi vadí úplně nejvíce, protože při pohledu na to, co se u nás natáčí, člověk brzy dostane pocit, že si tvůrci myslí, že průměrnému divákovi stačí Bolek Polívka, Eva Holubová, dvě tři sprostá slova, pár lidový...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Kdopak by se vlka bál


DVD a Blu-ray filmu Kdopak by se vlka bál

Zatím nevyšlo.


Související články

10.2.2017 16:45 Na co do kina: 10 originálních únorových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
16.11.2016 13:00 7 filmů režiséra Jana Bártka Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
13.5.2016 11:11 Depp a sexuální skandál Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
12.5.2016 09:51 X-Meni nafasují mladé parťáky Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
29.2.2016 02:23 Oscaři rozdáni! Vyhráli Max, Leo a Spotlight Rubrika: Novinky Diskuze: 249 příspěvků

Na obzoru   (autor: k0C0UR)

V momentě, kdy se distribuční materiály o nějakém filmu vyjadřují tak „obšírně“ jako je tomu u Kdopak by se vlka bál, nemáte už prakticky co dodat. Tyhle hovoří asi takto: „Dětský film vypráví o dívce se zvláštní zálibou v pohádce O červené Karkulce.“ A máte to! Po zbytku ani vidu, ani slechu, přestože raně prosincová distribuční premiéra se blíží a skoro klepe na dveře. A tak můžeme jen odvozovat ze známých a očividných faktů: obsazení není nejhorší a režisérka Maria Procházková už v minulosti prokázala nadměrný talent v etudě o jednom polozapomenutém člověku, Žralok v hlavě (Oldřich Kaiser). Ač z toho komerční potenciál rozhodně nekouká a film velmi pravděpodobně nevydělá, je třeba vyzdvihnout a ocenit snahu a úsilí se v tuzemském rybníčku s podobnými projekty snažit prosadit. Pro nás na MovieZone bude nezávislá větev vždycky o chlup cennější než komerční sázky na jistotu páně Hřebejka. Ty už totiž dávno nemají srdce a zhlížejí se jen v sobě samých a zástupech hereckých jmen ve víceméně totožných variacích. Upřímně držíme raději palce jedné malé holčičce, která si ujíždí na pohádce :-).

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.