Kazatel Kalašnikov

Machine Gun Preacher

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (10)
Plakát k filmu Kazatel Kalašnikov

Kazatel Kalašnikov /2011

Režie: Marc Forster

Hrají: Gerard Butler, Michelle Monaghan, Michael Shannon, Madeline Carroll, Kathy Baker

Česká premiéra: 12.1.2012

USA premiéra: 23.9.2011

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Kazatel Kalašnikov

V kostce: "Gerard Butler jezdí na motorce, okrádá dealery, střílí z bazuky, staví dětská hřiště a káže hromovým hlasem v kostele, který postavil z dobrého srdce a starosti o sudánské sirotky po dělostřelcích. Aneb jak z vážného tématu udělat směšně působící frašku, zbytečně označkovanou jako příběh podle skutečnosti. Nad osudem Sama Childerse by totiž Evropan obracel oči v sloup i bez hollywoodského přelivu. Fanoušky krále Leonida nevyjímaje."

Galerie obrázků filmu Kazatel Kalašnikov


Recenze filmu Kazatel Kalašnikov

Plakát láká na súdánského Ramba na Harleyi, jméno režiséra zase na hluboký lidský příběh, ale pravda není ani na těchhle žánrových krajích, ani někde mezi. A navíc je dost hnusná a otravná, takže se ji ani nepokoušejte hledat. Prostě se pohodlně usaďte, zapomeňte na jakékoliv srovnávání s Krvavým diamantem (který je dražší, zábavnější a po všech stránkách lepší), a podle potřeby se posmívejte zmaru americké žánrové scenáristiky. Příležitostí je víc než dost. Tím spíš, že je film natočen podle...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Kazatel Kalašnikov


DVD a Blu-ray filmu Kazatel Kalašnikov

Zatím nevyšlo.


Související články

20.2.2016 12:00 TZ: Velký přehled comicsových seriálů Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
12.2.2016 10:03 Sam Jackson a Stephen King Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
25.11.2015 13:00 10 nejlepších momentů z traileru Kapitána Ameriky 3 Rubrika: Novinky Diskuze: 45 příspěvků
11.8.2015 17:00 Cap vs. Iron Man. Kdo bude na čí straně? Rubrika: Novinky Diskuze: 45 příspěvků
11.6.2015 17:00 Co na nás chystá Captain America? Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Z Gerarda Butlera se díky Třístovce stala akční hvězda a lidé po něm chtěli akční filmy tak moc, až se skoro zapomnělo na to, že umí i dobře hrát. To by se teď mělo změnit, i když podle názvu rozhodně Machine Gun Preacher nevypadá jako drama s oscarovými ambicemi. Butler si tu zahraje drsňáka a drogového dealera Sama Childerse, který se vykašlal na život motorkáře a obrátil se k Bohu. Život ho zavedl až do Súdánu, kde se stal jedinou nadějí pro stovky dětí, jež se měly stát vojáky. Zní to možná až kýčovitě, Butler ale zatím nechce být dalším Seanem Pennem, takže se nejspíš můžeme těšit na hodně zajímavou podívanou, ve které se snad na slzy nebude tlačit přespříliš. Za kamerou je navíc Marc Forster, jemuž se sice poslední Bondovka Quantum of Solace moc nepovedla, talentu má ale na rozdávání.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.