Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (3)
Plakát k filmu Katyň

Katyň /2007

Režie: Andrzej Wajda

Hrají: Artur Zmijewski, Maja Ostaszewska, Andrzej Chyra, Danuta Stenka, Jan Englert

Česká premiéra: 18.9.2008

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Katyň

V kostce: "Reálná situace musela být příšerná, film Katyň je kromě závěrečných 15 minut vlažný čajík. U Katyně se mi vybaví hned několik filmů, které mají vynikající téma, ale zpracování je hrozně klopýtavé, nedotažené a co chvíli mě z jejich sledování něco vytrhne. Tu podivné dialogy, tam nepravděpodobná setkání, onde zářivé omítky turisticky vyhledávaného města. Byl tu rozhodně potenciál na něco zásadnějšího než je soška Oskara. Říká se tomu zápis do filmové historie. Uvidíme u našich filmů Lidice a Protektor. "

Galerie obrázků filmu Katyň

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Katyň

Každý národ má své mučedníky. A skoro každý má i své národní trauma, které po desetiletí vzbuzuje silné emoce, nutí k přemýšlení, hledání „vyšší spravedlnosti,“ a zcela jistě by nemělo být zapomenuto. Pomineme-li nezvladatelné řádění přírodních živlů, ne náhodou jsou takové národní tragédie ve sdílené paměti spojeny s útlakem, válkami, genocidami a invazemi všeho druhu. Někdy je činitel bezpráví od začátku snadno  pojmenovatelný, jindy se zdá, jakoby společenství drtil válec bez řidiče i ovlá...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Katyň

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Katyň

Zatím nevyšlo.


Související články

31.8.2009 19:57 Televizní Tipy 31.8. - 6.9. 2009 Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
25.2.2008 02:26 Oscaři s českou radostí Rubrika: Novinky Diskuze: 99 příspěvků
22.1.2008 14:29 Kdo si může držet oscarové palce? Rubrika: Novinky Diskuze: 126 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Dvaaosmdesátiletý polský režisér Andrzej Wajda patří mezi světové klasiky, kteří už točí tak dlouho, že si většina lidí myslí, že jsou dávno po smrti. Ale to by byla škoda, protože i jeho poslední film podle všeho patří mezi hodně zajímavá díla. Katyň vypráví o jedné hodně nehezké kapitole druhé světové války, kdy rudá armáda bez milosti zlikvidovala zajaté polské důstojníky, což byla událost, která zásadně ovlivnila nejen válečné Polsko, ale i následné roky komunistické totality. Otec Andrzeje Wajdy byl jedním ze zavražděných důstojníků a sám režisér se hodně dlouho snažil tohle pro Poláky stále dost bolavé téma dostat na plátna. V loňském roce se mu to podařilo a dokonce si za to vysloužil i oscarovou nominaci v kategorii cizojazyčných filmů. Na letošním karlovarském festivalu si ti šťastnější mohli udělat na Katyň vlastní názor, ale my ostatní si budeme muset počkat až do září, kdy zjistíme, jestli je film opravdu tak dobrý, jak se říká, nebo jde o další lehce nafouknutou bublinu, která získává divácké sympatie svým tématem a ne filmovostí.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.